مدیرعامل باشگاه گل‌گهر سیرجان: ‌لیگ را نیمه‌تمام اعلام کنند / نگران سلامتی بازیکنان تیم هستیم

مدیرعامل باشگاه گل‌گهر سیرجان با بیان اینکه هنوز نمی‌دانیم برای فصل آینده چه باید بکنیم و بلاتکلیف هستیم گفت: خواستار تصمیم منطقی ستاد کرونا در ورزش هستیم.

به گزارش خبرآنلاین از کرمان ؛محمد جواهری مدیرعامل باشگاه گل‌گهر سیرجان با اشاره به تعطیلی لیگ فوتبال به علت شیوع کرونا، اتمام لیگ یا ادامه مسابقات و تبعات آن در شرایط کنون، اقدامات انجام شده توسط اعضای کادر فنی و بازیکنان این تیم در این ایام و ... اظهار داشت: آقای جلالی، اعضا کادر فنی و بازیکنان گل‌گهر تصمیم گرفتند تا به صورت داوطلبانه جامعه پزشکی و درمان شهرستان سیرجان را در  راه مبارزه با کرونا یاری کنند و به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا با جمع‌آوری مبالغی از بین اعضا کادر فنی و بازیکنان که رقمی در حدود ۳۰۰ میلیون تومان شد، لوازم مورد نیاز کادر درمان و پرسنل بیمارستان‌های شهرستان سیرجان را فراهم کنیم. در ادامه هم پس از مکاتباتی که با ریاست دانشگاه علوم پزشکی سیرجان انجام گرفت، تجهیزات مورد نیاز خریداری شد و با حضور آقای جلالی و برخی از بازیکنان تیم این لوازم به پرسنل بیمارستان تقدیم شد.

برگزاری لیگ تهدیدی برای سلامتی بازیکنان و خانواده آن‌ها است

جواهری با بیان اینکه ادامه مسابقات لیگ برتر فوتبال تهدیدی برای حفظ سلامتی بازیکنان و خانواده آنها است افزود: من نگران سلامتی بازیکنان تیمم و همه عوامل برگزاری مسابقات هستم و به همین دلیل با ارسال نامه‌ای به همراه چند نفر از مدیران عامل سایر باشگاه‌ها از سازمان لیگ خواسته‌ایم تا ادامه لیگ را نیمه تمام اعلام کنند.

وی با بیان اینکه امروز اگر در اثر برگزاری بازی‌ها یکی از بازیکنان ناقل کرونا ویروس باشد و این ویروس را به پدر و مادر و خانواده خود انتقال بدهد افزود: این احتمال وجود دارد که چون این فرد خودش ورزشکار است و شرایط و سیستم ایمنی بدنی قوی‌تری دارد علائمی نداشته باشد، اما ناقل باشد و یکی از افراد خانواده وی جان خود را از دست بدهند یا افراد برگزارکننده دچار این ویروس شوند.

مدیرعامل باشگاه گل گهر سیرجان با ابراز اینکه در صورت وقوع چنین اتفاقی شما به عنوان یک مقام مسئول می‌توانید خودتان را ببخشید؟ افزود: ما خواستار تصمیم‌گیری منطقی ستاد مبارزه با کرونا در ورزش هستیم و اگر با برگزاری و ادامه مسابقات مخالفت هستیم، سلامت بازیکنان، کادر فنی و خانواده‌ها آن‌ها برای ما ارزش و اهمیت بیشتری دارد.

وی عنوان کرد: امروز در اکثر کشورهای پیشرفته جهان هم شما شاهد تعطیلی بازی‌های فوتبال هستیم و فرانسه، هلند و بلژیک فصل خود را تمام شده اعلام کردند.

جذابیت فوتبال به هوادارانش است

جواهری در ادامه با اشاره به اینکه بخش اصلی فوتبال که آن را از سایر رشته‌های ورزشی متمایز کرده است به حضور پر شور هواداران ارتباط دارد بیان کرد: در واقع می‌توان گفت هواداران هستند که به فوتبال هویت می‌دهند و تمام جذابیت بازی فوتبال بستگی به حضور تماشاچیان دارد.

وی ادامه داد: از طرفی بازه زمانی اندک برای برگزاری مسابقات و  پراکندگی جغرافیایی شهرها در ایران و محدودیت سفرها در این روزها قطعا ادامه مسابقات را سخت و خسته‌کننده خواهد کرد و از طرف دیگر با یکی دو هفته تمرین، بازیکنان به فرم بدنی ایده‌آل نمی‌رسند و برگزاری فشرده مسابقات در نهایت به جز بالا رفتن آمار مصدومیت بازیکنان و کم شدن کیفیت بازی‌ها آورده‌ای به دنبال نخواهد داشت.

مدیرعامل باشگاه گل‌گهر سیرجان با عنوان اینکه به نظر من در این صورت حدود ۴ تا ۵ هفته به تیم‌ها فرصت آماده‌سازی بدهند تا بتوانند کیفیت خود را برای بازی‌ها به دست بیاورند افزود: فاصله ۴ روزه بازی‌ها با توجه پراکندگی شهرها واقعا بسیار کم است و حداقل این زمان باید زیادتر شود.

وی با اشاره به بازیکنانی که در نیم فصل جذب تیم شدند، بازیکنانی که از ابتدای فصل داشتیم و کادر فنی که در اختیار داریم گفت: حتی اگر ادامه لیگ با این شرایط هم برگزار شود من به این تیم امید کامل دارم که نتیجه دلخواه ما را کسب خواهند کرد و امیدوارم تصمیم‌گیری‌ها منطقی و به دور از احساسات انجام شود.

نگاه ویژه باشگاه گل‌گهر به رده‌های سنی

جواهری در ادامه تصریح کرد: باشگاه گل‌گهر نگاه ویژه‌ای به رشد فوتبال پایه در شهرستان سیرجان دارد و توجه به تیم‌های پایه از اولویت‌های این باشگاه است.

وی با بیان اینکه امروز تیم‌های جوانان و نوجوانان گل‌گهر در لیگ‌های برتر کشور حضور دارند افزود: امیدهای گل‌گهر نیز به جمع چهار تیم نهایی راه یافته‌اند و ما به انتظار برگزاری مسابقات پایانی هستیم تا بتوانیم با این تیم را هم به مجموع تیم‌های لیگ برتری خود اضافه کنیم.

مدیرعامل باشگاه گل‌گهر سیرجان با اشاره به اینکه ما یک باشگاه شهرستانی هستیم و می‌خواهیم با برنامه‌ریزی و نگاه ویژه به فوتبال پایه‌ها در سال‌های آتی بهره لازم را از این ظرفیت در تیم اصلی خود داشته باشیم گفت: به همین منظور با راه‌اندازی آکادمی فوتبال از سال گذشته تلاش می‌کنیم تا ضمن ارزیابی عملکرد مربیان و استعدادها با نگاهی حرفه‌ای و اصولی به رشد فوتبال در شهرستان سیرجان کمک کنیم.

 تکلیفمان را نمی‌دانیم!

جواهری در ادامه با بیان اینکه هنوز نمی‌دانیم که برای فصل آینده چه اقداماتی را باید انجام دهیم و به نوعی بلاتکلیفی دچار شده‌ایم اظهار داشت:  اگر پایان مسابقات را اعلام کنند فاصله زمانی خیلی خوبی برای بستن تیم برای فصل بعد داریم. اما اگر قرار به برگزاری مسابقات باشد فینال‌های زیادی را در پیش‌رو داریم و باید با درایت مسابقات باقی‌مانده را مدیریت کنیم؛ هرچند با یارگیری خوبی که در نیم فصل دوم انجام دادیم کمی قوی‌تر شدیم اما ما باید ابتدا به دنبال نهایی کردن جایگاه خود در لیگ برتر باشیم.

حضور گل‌گهر به رشد فوتبال کشور کمک می‌کند

وی با بیان اینکه هنوز نیازمند کسب تجربه در فوتبال هستم، اظهار داشت: بر خلاف برخی گفته‌ها من فوتبالی هستم و سوابق فوتبالی دارم. بنده طی سال ۸۵ تا ۹۰  سرپرست تیم گل‌گهر در لیگ دسته اول بودم و پس از آن به عنوان مدیرعامل باشگاه انتخاب شدم.

مدیرعامل باشگاه گل‌گهر سیرجان با اشاره به اینکه خوشبختانه با تلاش و برنامه‌ریزی توانستیم تیم را در یک فرایند زمان‌بندی شده فوتبال سیرجان و گل گهر را لیگ برتری کنیم و باشگاهی را که اصلا رویه حضور حرفه‌ای در سطح اول فوتبال ایران را نداشت صاحب تفکراتی نوین کنیم افزود: باشگاه گل‌گهر باشگاهی است که چه با جواهری و چه بدون جواهری به فوتبال کشور کمک می‌کند چرا که یک بنگاه بزرگ اقتصادی حامی این باشگاه است.

توجه جدی به توسعه زیرساخت‌ها

وی با عنوان اینکه ما بعد از اینکه به طور کاملا جدی و منظم به پایه‌های فوتبال پرداختیم، توسعه زیرساخت‌ها را هم فراموش نکردیم افزود: زمانی که به دلیل شرایط نامناسب اقتصادی و افت محصولات گل‌گهر، پروژه مجموعه ورزشی به صورت نیمه‌تعطیل در آمده بود، یکی از اهداف من و همکارانم تکمیل مجموعه ورزشی بود و این مجموعه سرانجام در آبان ۹۵ افتتاح شد و ما امروز سالن‌های استاندارد و مجهزی را در اختیار داریم.

شرکت اروپایی با یک ایمیل از ادامه کار انصراف داد

جواهری افزود: بعد از اینکه تیم فوتبال گل‌گهر به لیگ برتر صعود کرد، برای ایجاد یک زمین چمن ایده‌آل و استاندارد با یک شرکت اروپایی قرارداد بستیم، اما با توجه به قرارداد منعقد شده این شرکت پس از مدتی به دلیل قرار گرفتن ایران در لیست تحریم‌های آمریکا با ارسال یک ایمیل از انجام کار انصراف دادند.

وی با بیان اینکه آن‌ها  از ما عذرخواهی کردند و همین موضوع موجب شد تا ما برای ادامه کار پلان دوم یعنی بهسازی زمین چمن ورزشگاه امام علی (ع) را در دستور کار قرار دهیم ادامه داد: آماده‌سازی و بهسازی ورزشگاه هزینه‌ای بالغ بر ۲۵ میلیارد تومان به دنبال داشت؛ از گیت‌های الکترونیک، دوربین‌های مداربسته، روشنایی‌ها، نصب صندلی‌ها، احداث رختکن و سایر تجهیزات که همگی  با حمایت مدیران ارشد شرکت‌های گل گهر و هیئت مدیره باشگاه انجام شد تا در نهایت این مجموعه آماده بازی‌های لیگ برتر شود.

نام‌گذاری ورزشگاه اختصاصی گلگهر به نام سردار شهید قاسم سلیمانی

مدیرعامل باشگاه گل‌گهر سیرجان با اشاره به اینکه ما تکمیل مجموعه ورزشی گل‌گهر را در دستور کار قرار داریم که به دنبال بهترین چمن بودیم افزود: از اواسط پاییز سال گذشته فاز توسعه احداث سکوها و نصب چمن و غیره آغاز شد و در حال حاضر اسکوربورد نیز نصب شده و  در مرحله نصب صندلی‌ها هستیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر چمن زیرکشت رفته و تا یکی دوماه آینده چمن این ورزشگاه نیز قابل استفاده است افزود: طبق دستور مدیران ارشد گل‌گهر این مجموعه به نام سردار دل‌ها سپهبد شهید سلیمانی مزین شده است.

جواهری با اشاره به اینکه در روزهای پایانی سال ۹۸ سالن‌های بدنسازی این مجموع نیز افتتاح شده است گفت: دستگاه‌های این مجموعه نیز از بهترین برندها خریداری شده است و ابتدای سال ۹۹ هم در بحث توسعه زیرساخت‌ها چمن طبیعی کشت شده و یک چمن مصنوعی که به مناقصه گذاشته شده است.

اختیار تام وینگو در جذب بازیکن

جواهری در ادامه پیرامون انتقادات مربوط به جذب بازیکنان خارجی بی‌کیفیت در این تیم گفت: آقای وینگو چون خودش خارجی بود و از طرفی باشگاه هم احترام زیادی برای ایشان قائل بود.

وی با اشاره به اینکه وینگو چهارمین سالی بود که سرمربی تیم بود و ۱۸ سال در ایران سابقه کار داشت افزود: به نوعی اطمینان و اعتماد خیلی بالایی به وی داشتیم و در زمینه جذب بازیکن به شکلی اختیار تام داشت.

مدیرعامل باشگاه گل‌گهر سیرجان با ابراز اینکه به هر حال ایشان تاکید داشتند که به ۳ بازیکن خارجی نیاز دارم و ما هم با توجه به شرایط موجود و درگیری‌های ناشی از آماده‌سازی ورزشگاه برای شروع مسابقات اختیارات وسیعی در زمینه جذب بازیکن به ایشان داده بودیم ادامه داد: هرچند که بعدها ما هم نسبت به شرایط فنی این بازیکنان از ایشان گلایه‌مند شدیم، اما او اعتقاد داشت این بازیکنان برای هماهنگ‌شدن با تیم به زمان نیاز دارند و می‌توانند به گل‌گهر کمک کنند.

استان ظرفیت ۳ تیم لیگ برتری را دارد

جواهری نظر خود را در زمینه سه تیم نماینده استان کرمان در لیگ برتر این طور بیان کرد: باتوجه به اینکه بنگاه‌های بزرگ اقتصادی در سطح استان وجود دارد که گردش مالی خیلی بالایی دارند من فکر می‌کنم مشکلی را از نظر شرایط مالی نداشته باشیم همین الان هم چه شرکت صنایع مس و چه شرکت گل‌گهر در اقتصاد کشور حرف برای گفتن دارند.

وی افزود: در بحث جزئیات هم امیدواریم که همه باشگاه‌ها با درایت مدیران خوبی که دارند مشکل خاصی به وجود نیاورند تا بتوانند به لیگ برتر صعود کنند.

در سیرجان همه همدل هستند

مدیرعامل باشگاه گل‌گهر سیرجان با اشاره به همدلی باشگاه گل‌گهر و اداره ورزش و جوانان سیرجان گفت: همچنان این همدلی برقرار است و تمام مدیران از جمله اداره ورزش و هیئت فوتبال شهرستان هماهنگی و همدلی خیلی خوبی میان دستگاه‌های ورزشی سیرجان برقرار است و ما زمانی که متوجه شدیم ثمره اتحاد و همدلی باشگاه و اداره ورزش و هیات فوتبال منجر به صعود تیم به لیگ برتر می‌شود قطعا این همدلی را حفظ می‌کنیم و در کنار هم برای ارتقا ورزش گل‌گهر تلاش می‌کنیم.

توجه به مسائل فرهنگی

وی با بیان اینکه باشگاه فرهنگی ورزشی گل‌گهر در رقابت‌های این فصل لیگ برتر در حوزه‌های فرهنگی حضور چشمگیری داشت افزود: ما به غیر از معرفی گلیم سیرجان در بخش‌هایی همچون تجلیل از خانواده شهدا، زنده نگاه داشتن یاد شهدا، قدرانی از مفاخر ادبی و هنری و حمایت از پیشکسوتان ورزشی اقدامات خوبی انجام دادیم.

گل‌گهر یک باشگاه ورزشی کامل است

جواهری در زمینه ورزش کارگری عنوان کرد: تصوری که ما از باشگاه‌های کشور داریم این است که خیلی‌ها یک تیم فوتبال را دارند اما باشگاه گل‌گهر یک باشگاه کامل است که علاوه بر حضور در ورزش حرفه‌ای و قهرمانی، در زمینه ورزش همگانی و ورزش کارگری بالغ بر ۶هزار نفر از جامعه کارگری و خانواده‌های شرکت معدنی صنعتی گل‌گهر و منطقه را پوشش می‌دهیم.

وی با بیان اینکه ورزش کارگری ما یکی از وظایف اصلی است که در سطح کشور یکی از بهترین باشگاه‌ها هستیم و ما ۶۲ رشته ورزشی برای جامعه کارگری خودمان در بخش آقایان و بانوان فعالیت داریم افزود: مرتب در مسابقات کارگری که در سطح کشور برگزار می‌شود حضور فعالی داریم که منجر به کسب نتایج درخشانی هم شده است و تمام تلاش بنده و همکارانم این است که حتی اگر یک نفر از جامعه کارگری علاقمند به ورزش باشد را جذب کنیم و ورزش کارگری را یک سرمایه‌گذاری برای جامعه ورزشی گل‌گهر می‌دانیم.

قدردان حمایت‌های مدیران شرکت گل‌گهر هستیم

مدیرعامل باشگاه گل‌گهر سیرجان در پایان با بیان اینکه لازم می‌دانم از مدیران شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر آقایان ملارحمان و مهندس عتیقی تشکر کنم افزود: حمایت گل‌گهر از ورزش واقعا عالی است و مدیران شرکت در سال‌های اخیر و سال ۹۸ حمایت خیلی خوبی از ورزش داشته‌اند و امروز ورزش گل‌گهرکاملا متحول شده است که همه این اتفاقات در حاصل حضور مدیران پر تلاش، پیشکسوتان، هوادار و مردم دوست داشتنی سیرجان رقم خورده است.

48

کد خبر 1386755

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =