رئیس شورای شهر همدان: افزایش ۳۰ درصدی کرایه تاکسی در همدان، مشکل تاکسی داران را رفع نمی کند

رئیس شورای اسلامی شهر همدان گفت: افزایش ۳۰ درصدی کرایه تاکسی در همدان، بسیار ناچیز است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از همدان ؛ کامران گردان که در نشست بازنگری نرخ کرایه تاکسی و اتوبوس‌های شهر همدان سخن می گفت با اعلام اینکه نرخ‌گذاری اولیه برای تاکسی در همدان از ابتدا پایین بود و باید بازنگری شود، خاطرنشان کرد: بر اساس بند ۲۷ قانون شوراها نرخ‌گذاری حمل‌ونقل درون‌شهری بر عهده شوراها است و ابلاغ کرایه جدید توسط ستاد تنظیم بازار خلاف قانون بوده و باید به شورا ارجاع شود.

سرهنگ گردان با تأکید بر اینکه ورود ستاد تنظیم بازار در نرخ‌گذاری کرایه تاکسی و اتوبوس به ضرر مردم است، افزود: ورود ستاد تنظیم بازار در این امر باعث موازی کاری شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه در حال حاضر سه هزار و ۵۰۰ تاکسی در سطح شهر فعالیت دارند، اظهار داشت: حدود ۱۳ هزار نفر جمعیت خانواده تاکسی‌داران در شهر همدان هستند که معیشت آن‌ها از این محل تأمین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در امر نرخ‌گذاری باید منصفانه عمل کرد، افزود: شورا با توجه به شرایط اقتصادی کنونی نرخ کرایه تاکسی و اتوبوس را متعادل مصوب کرده بود که متأسفانه این نرخ توسط ستاد تنظیم بازار کاهش‌یافته و بدون ارجاع به شورا، به سازمان‌های تاکسیرانی و اتوبوس‌رانی نیز ابلاغ شده است.

۴۶

کد خبر 1387178

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =