۰ نفر
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۰
مدال‌هایی که به اعتراض فروخته شدند!

مهر نوشت: سید سوران حسینی از هنرمندان تئاتر خیابانی مریوان، در اعتراض به بی‌توجهی نسبت به تئاتر خیابانی، مدال طلایی را که از جشنواره دربندیخوان عراق دریافت کرده بود، در روزهای کرونایی تئاتر فروخت!

سید سوران حسینی اهل مریوان این روزها تئاتر خیابانی خود را به شکل دیگری اجرا کرده است؛ تئاتری که به عقیده‌اش نشأت گرفته از اعتراض است و تئاتر خیابانی چیزی جز اعتراض نیست.

حسینی با اثری که در جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی "دربندیخوان" عراق اجرا کرده بود، عنوان اثر برگزیده بخش بین‌الملل جشنواره را از آن خود کرد. به گفته او در آن جشنواره به جای پرداخت جایزه نقدی به برگزیدگان مدال اهدا می‌شده و مدال طلا نیز به سید سوران حسینی رسید.

«با ذوق و شوق روی صحنه رفتم تا مدال طلا را دریافت کنم»؛ توصیف حسینی از لحظه دریافت مدال طلای جشنواره تئاتر خیابانی دربندیخوان عراق است و «با حسرت تمام مدال طلایم را فروختم» این جمله‌ای است که وی در خصوص لحظه‌ای که مدال خود را در شرایط کرونایی فروخت به زبان می‌آورد.

به گفته حسینی طلافروش مدال او را نخریده و به سمت کارگاه تعمیرات طلا هدایتش کرده تا در مقابل چشمان پرحسرت او با انبردست قطعه طلای نصب شده روی دایره مدال، جدا شود. او در آن لحظه حس و حال هم‌صنفان دیگرش احمد و مرتضی را از فروش یک افتخار درک کرده و فهمیده که چقدر زجرآور است.

سید سوران حسینی مدال طلای خود را نه از سر فقر که به نشانه اعتراض نسبت به شرایط هنرمندان تئاتر خیابانی در سراسر ایران فروخته است و می‌گوید: قبلاً پژمان از بروجرد، احمد از تهران و مرتضی از کرمانشاه مدال‌هایشان و مختار از بچه‌های مریوان هم تندیسش را فروخته‌اند.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1387287

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =