توضیحاتی درباره آخرین وضعیت شیوع کرونا در تهران

تسنیم نوشت: فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۶۲ بیمار جدید در بخش‌های ویژه بیمارستان‌های تهران بستری شدند، گفت: آمار مجموع بستری‌های جدید در بیمارستان‌های تهران ۳.۵ درصد کاهش داشته است.

علیرضا زالی در گفت‌وگویی تلویزیونی با اشاره به آخرین آمار کرونا در کلان‌شهر تهران اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۹۱ بیمار در بخش‌های عادی بیمارستان‌های تهران با تشخیص کووید۱۹ و ۶۲ مورد در بخش‌های ویژه بستری شدند.

وی افزود: آمار با شیب ملایمی نسبت به روزهای گذشته رو به کاهش است و آمار مجموع بستری‌های جدید در بیمارستان‌های تهران ۳.۵ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

زالی ادامه داد: در زمینه مراجعان بیمارستانی تغییر محسوسی نسبت به روزهای گذشته نداشته‌ایم و بالغ بر ۳۲۵ بیمار از مجموع بیماران بستری کرونایی مرخص شدند. ما در شیب ملایم و تعادل نسبی هستیم؛ با توجه به شرایط فعلی در تهران، حجم بالای ترددهای درون‌شهری و  بالارفتن تراکم در بخش‌های مرکزی شهر، باید بیش از پیش رعایت موازین بهداشتی را مورد توجه قرار دهیم و شهروندان باید با عدم عادی‌سازی شرایط به سمتی حرکت کنند که دچار بحران‌های جدیدتری نشویم.

وی خاطرنشان کرد:  در پیک ترددهای شهری که امکان فاصله‌گذاری اجتماعی با مشکلاتی روبه‌روست نیازمند توجه بیشتری به ملاحظات بهداشتی هستیم تا تعادل نسبی که در بخش‌های درمانی وجود دارد آسیب بیشتری نبیند و به سمت تقلیل موارد جدید در بیمارستان برویم.

۲۳۴۷۲۳۷

کد خبر 1387305

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =