کلاهبردار و جاعل چک‌های بی‌محل در ورامین دستگیر شد

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: رئیس پلیس آگاهی استان از دستگیری جاعل اسناد هویتی و کلاهبردار حرفه‌ای در شهرستان ورامین خبر داد.

سرهنگ کارآگاه مجید محمدی گفت: در پی وصول پرونده کلاهبرداری با اقدام به صدور چک‌های بی محل، صاحب اسمی حساب از همه جا بی خبر بود شناسایی و دستگیر شد.

وی افزود: متهم که یک خانم میانسال بود در مواجه با احکام قضائی و طرح شکایت تعدادی از دریافت کننده‌های چک، ابتدا شوکه شد و اظهار داشت که شناسنامه ام چند وقت پیش مفقود شده است و پیگیری نکردم.

این مقام انتظامی با بیان این اینکه در بررسی‌های اولیه پلیس مشخص شد که فردی با جعل شناسنامه و تغییر عکس بدون رعایت موازین قانونی با هماهنگی کارمند بانک اقدام به افتتاح حساب و دریافت دسته چک می کند.

سرهنگ محمدی تصریح کرد: با تلاش پلیس متهم اصلی که دارای سوابق متعدد کیفری بود و با قرار وثیقه از زندانی در استان یزد آزاد شده بود شناسایی و پس از چند روز کار اطلاعاتی دقیق در یک عملیات پلیسی پس از هماهنگی با مقام قضائی دستگیر شد.

وی افزود: متهم در مواجهه با ادله پلیس ناچار به اعتراف شد و انگیزه خود را ورشکستگی در صنف پوشاک عنوان کرد که با صدور ۱۴ فقره چک اقدام به جبران خسارت خود کرده بود.

رئیس پلیس آگاهی استان در خاتمه با بیان اینکه با پیگیری پلیس کارمند شعبه بانک مربوطه به همراه یک نفر متهم به مراجع قضائی معرفی شدند خاطر نشان کرد: تعدادی از شاکیان شناسایی و تلاش پلیس برای شناسایی سایر مالباختگان ادامه دارد.

۲۳۵۲۳۲

کد خبر 1387686

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =