دزد حرفه‌ای در زمان مرخصی از زندان سرقت میلیاردی کرد

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری ۲ سارق و کشف ۱۵ فقره سرقت منزل به ارزش ۵ میلیارد ریال خبر داد که سرقت ها را در زمان مرخصی از زندان برنامه ریزی می کردند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال گفت: پنجم مهرماه سال گذشته شخصی با مراجعه به کلانتری ۱۲۴ قلهک مأموران پلیس را در جریان وقوع سرقت از منزلش می‌گذارد و با ثبت اظهارات شاکی پرونده به دستور مقام قضائی برای رسیدگی تخصصی به پایگاه سوم پلیس آگاهی ارجاع می‌شود.

وی افزود: محتویات پرونده حاکی از آن بود شاکی پنجم مهرماه از خانه خود واقع در امیر آباد خارج می‌شود و پس از بازگشت با بهم ریختگی منزل مواجه شده و متوجه می‌شود اموالی شامل طلاجات و لوازم شخصی به ارزش ۴۰۰ میلیون ریال به سرقت رفته است.

این مقام انتظامی گفت: در گام اولیه تحقیقات کارآگاهان برای شناسایی سارق یا سارقان از محل سرقت بازدید و به دست می‌آورند سرقت از منزل شاکی توسط یکی از متهمان سابقه دار به نام "وحید" صورت گرفته است.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت گفت: در تحقیقات پلیسی مشخص شد وحید در حال حاضر به اتهام سرقت از منزل در زندان در حال تحمل کیفر می‌باشد که با هماهنگی و کسب دستور از بازپرس محترم شعبه ۱۵ ناحیه ۶ تهران متهم از زندان تحویل پایگاه سوم شد.

این مقام پلیسی ابراز داشت: متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی در اظهاراتش به بزه انتسابی معترف و اذعان داشت، در خلال مدت زمانی که آزاد بودم مرتکب ۱۵ فقره سرقت از منزل شهروندان در سطح شهر تهران با همدستی یکی از دوستانم به نام "جمشید" شدم و با یک دستگاه خودروی پارس سفید سرقت‌ها را انجام می‌دادیم و اکنون قادر به شناسایی محل‌های سرقت می‌باشم.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان گفت: در گام بعدی از تحقیقات پلیسی مشخص شد جمشید نیز به اتهام سرقت در زندان می‌باشد که با هماهنگی مقام قضائی متهم برای تحقیقات تکمیلی به پلیس آگاهی انتقال و هر دو متهم برای کشف و شناسایی محل‌های سرقت در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه مجموع اموال سرقتی توسط کارشناسان ۵ میلیارد ریال برآورد شده است، اضافه کرد: کشف سایر جزئیات پرونده در دستور کار قرار دارد.

۴۷۲۳۱
کد خبر 1388210

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =