اسماعیلی: دلم برای فوتبال لک زده، ولی به چه قیمتی؟

فارس نوشت: هافبک تیم فوتبال استقلال گفت: پزشکان در جامعه درمانگر هستند و برای سلامتی مردم تلاش می‌کنند، در این چند روز بیش از ۱۰ پزشک فوتبالی اعلام کردند ادامه لیگ جان بازیکنان را به خطر می‌اندازد، اما هیچکس به حرف آن‌ها گوش نمی‌دهد.

فرشید اسماعیلی در خصوص شایعاتی که این روزها پیرامون آغاز مسابقات لیگ برتر بعد از بیش از ۲ ماه تعطیلی مطرح می‌شود اظهار داشت: واقعا نمی‌دانم مسئولان با چه نگاه و دیدگاهی چنین تصمیمی گرفته اند. برای خود ما بازیکنان هم سوال است که چگونه می‌شود بعد از نزدیک به ۷۰ روز تمرین نکردن قرار است بقیه مسابقات را ادامه بدهیم.

وی افزود: ۱۰ هفته آخر تمام لیگ‌ها جزو سنگین‌ترین بازی‌ها محسوب می‌شود و همه تیم‌های برای صعود و قهرمانی یا بقا در لیگ برتر جانشان را در زمین می‌گذارند، اما وقتی تیمی ۷۰ روز تمرین گروهی نکرده مطمئنا هم به بازیکن فشار می‌آید و هم تیم نمی‌تواند بازی‌های همیشگی و قبل از ایام کرونا را داشته باشد.

هافبک استقلال ادامه داد: من اصلا به کرونا کاری ندارم، فرض کنید اصلا کرونا هم نیست، مگر می‌شود در عرض ۳ هفته بازیکن به آمادگی برسد؟ اگر یادتان باشد ابتدای فصل به بهانه فراهم کردن زیر ساخت‌ها و بلیت فروشی و اینگونه مسائل، یک ماه مسابقات را دیر شروع کردند، همین مساله باعث شد تا بازیکنان و کادر فنی تیم‌ها برای شروع بازی‌ها سردرگم باشند و دیدید که تیم‌ها در همان اول فصل مجبور شدند ۲ بار برنامه‌های بدنسازی خود را تغییر بدهند.

اسماعیلی تاکید کرد: شما به نوع مصدومیت بازیکنان لیگ نگاه کنید، امسال فقط در همین تیم استقلال شجاعیان و محسن کریمی رباط پایشان پاره شد، فکر می‌کنید چرا؟ چون به خاطر تاخیر در شروع لیگ، بازی‌ها هر ۴ روز یک بار برگزار می‌شد و همین مساله روی بازیکنانی مثل کریمی و شجاعیان اثر گذاشت.

وی خاطرنشان کرد: روزی که داریوش شجاعیان مصدوم شد ما داخل زمین با هم صحبت می‌کردیم، آنقدر فشار به ما آماده بود که در همان نیمه اول به شجاعیان گفتم نمی‌دانم چرا بدنم خالی کرده و نمی‌توانم بدوم، شجاعیان هم همین نظر را داشت و می‌گفت فشار بازی‌ها آنقدر زیاد است که نمی‌توانیم بازی همیشگی خودمان را انجام دهیم، چند دقیقه بعد او روی یک توپ ساده دچار مصدومیت و به همین راحتی رباط پایش پاره شد.

اسماعیلی با اشاره به این موضوع که نمی‌شود بازی‌ها هر ۴ روز برگزار شود تاکید کرد: من که این حرف‌ها را می‌زنم خودم دلم برای فوتبال لک زده و دوست دارم دوباره مسابقات شروع شود، ولی به چه قیمتی؟ ما نسبت به تیم‌های دیگر یک بازی کمتر داریم که همان بازی هم خارج از خانه و در اهواز است، طبیعتا باید به سفر برویم و همین موضوع روی بدن بازیکن تاثیر دارد.

من که این حرف‌ها را می‌زنم خودم دلم برای فوتبال لک زده و دوست دارم دوباره مسابقات شروع شود، ولی به چه قیمتی؟ ما نسبت به تیم‌های دیگر یک بازی کمتر داریم که همان بازی هم خارج از خانه و در اهواز است، طبیعتا باید به سفر برویم و همین موضوع روی بدن بازیکن تاثیر دارد.

هافبک استقلال ادامه داد: اصلا حرف من و بقیه بازیکنان اشتباه است، شما از پزشکان تیم‌های دیگر سوال کنید، مگنو باتیستا از پارس جنوبی، عزت پورقاز و علیرضا نقی زاده از سپاهان، محمدرضا اخباری، ایوب والی، کریمی و شجاعیان امسال فقط به خاطر همین فشار بازی‌ها رباط پاره کردند، بقیه مصدومیت‌ها که از ناحیه مچ و کشاله و این‌ها بوده به کنار. من در این چند روز از تمامی پزشکان بیش از ۱۰ مصاحبه خواندم که با ادامه لیگ سلامتی بازیکنان در خطر است. یعنی مسئولان حرف این همه پزشک را هم قبول ندارند؟ مگر غیر از این است که پزشکان درمانگر هستند و سلامتی را به همه توصیه می‌کنند، پس چرا هیچکس از مسئولان به توصیه پزشکان گوش نمی‌دهد؟

وی یادآور شد: ما بازیکنان ربات نیستیم و ما هم توان جسمانی مان حدی دارد. آیا واقعا زمین‌های چمن و ساختارهای ما مثل تیم‌های اروپایی است که مثل سایر کشورها به بازیکنان ایرانی نگاه می‌کنند؟ تازه به جز مسابقات لیگ ما جام حذفی را هم داریم و بلافاصله باید بازی‌های عقب افتاده لیگ قهرمانان آسیا را هم برگزار کنیم. فکر می‌کنم تا بازی‌های امسال تمام شود بلافاصله وارد لیگ بعدی شویم!

255 41

کد خبر 1388378

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =