۱۱ نفر
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۸
گرفتاری خانم میانسال کوهنورد در قله چین کلاغ

خانم میانسال که جهت کوهنوردی به سمت قله چین کلاغ صعود کرده بود دچار آسیب‌دیدگی گردید و در کوه گرفتار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و بنا به اعلام پایگاه خبری ۱۲۵، ساعت ۱۲:۱۳ ظهر ۲۷ اردیبهشت ۹۹ در پی تماس خانمی ۵۹ ساله با سامانه ۱۲۵ مبنی بر گیر کردن در کوه، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران ایستگاه ۵۸ و نجات ۱۶ را به مسیر صعود به قله چین کلاغ اعزام کرد.

داوود علییاری افسر آماده منطقه ۲ گفت: خانمی ۵۹ ساله که جهت صعود به قله چین کلاغ در مسیر صعود به این قله قرار داشت، با افتادن از روی تخته سنگ و آسیب دیدن مچ پای چپ در کوه گرفتار شده بود.

وی ادامه داد: بلافاصله نیروهای ایستگاه ۵۸ و نجات ۱۶ رهسپار صعود به سمت قله شدند که به علت صعب العبور بودن مسیر نتوانستند از خودروهای سنگین جهت حرکت استفاده کنند؛ لذا نیروها تجهیزات مورد نیاز را با پای پیاده به محل حمله کردند.

وی بیان داشت: آتش‌نشانان بعد از عبور از مسیرهای صعب العبور، فرد مورد نظر را یافتند و مشاهده شد خانمی ۵۹ ساله به دلیل افتادن از روی تخته سنگ و آسیب دیدن مچ پا قادر به حرکت نمی‌باشد.

این فرمانده آتش نشانی اظهار کرد نیروها بلافاصله با رعایت کامل موارد ایمنی با قرار دادن شخص بر روی برانکارد و فیکس نمودن وی، ایشان را با زحمت بسیار به پایین قله و محل امن انتقال دادند.

علییاری خاطر نشان کرد:آتش‌نشانان فرد مصدوم را جهت معاینات اولیه و مداوا به عوامل اورژانس تحویل دادند و به کار خود خاتمه داده و به ایستگاه‌های مربوطه مراجعه کردند.
47231
کد خبر 1389203

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =