ارائه خدمات پیشگیری از بیماری کرونا به بیش از ۲۳۱ هزار نفر در چالوس

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان چالوس گفت: در راستای مقابله با بیماری کرونا به ۲۳۱ هزار و ۴۱۲ نفر خدمات پیشگیرانه از سوی هلال احمر چالوس ارائه شده است.

به گزارش خبرآنلاین از چاسوس :امیرحسین عسگرزاده فارس در شهرستان نوشهر با اشاره به هفته هلال احمر و تبریک این ایام، اظهار کرد: جمعیت هلال احمر چالوس از همان روزهای آغازین اعلام شیوع ویروس کرونا با تدابیر و تمهیدات لازم برای مقابله با این ویروس منحوس، پای در میدان گذاشت و همه توان، امکانات و ظرفیت‌های خود برای مبارزه با آن به کار گرفت.

وی افزود: تهیه و تولید ۱۲ هزار و۵۰۰ عدد ماسک برای مراکز درمانی، مراکز نگهداری از کودکان بی‌سرپرست، خانه سالمندان، کمیته امداد امام خمینی، بهزیستی، ادارات و پایگاه‌های امداد و نجات شهرستان چالوس از اقداماتی بود که انجام و به این مراکز اهدا شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان چالوس خاطرنشان کرد: استقرار چادر سلامت در سطح شهر با هدف هدایتگری عمومی، ضدعفونی خودروهای سطح شهر و اماکن عمومی مانند داروخانه‌ها، ادارات، فروشگاه‌ها، مرکز نگهداری از کودکان بی‌سرپرست و خانه سالمندان، منازل خانواده‌های متوفای درگیر کرونا جمعاً به تعداد ۴۲ هزار و ۲۵۶ مورد صورت گرفت.

وی عنوان کرد: استقرار پایگاه «تب سنجی» در محور کندوان که توسط نجاتگران داوطلب صورت گرفت، تعداد ۲۶ هزار و ۸۹۷ خودرو با مجموع ۱۰۷ هزار و ۵۸۸ سرنشین مورد تب سنجی قرار گرفتند.

عسگرزاده بیان کرد: طرح «هاتفان امید» نیز با ارائه خدمات آنلاین توسط پزشکان و روانشناسان داوطلب به خانواده‌ها و افراد مبتلا به بیماری کرونا بودند با دقت و موفقیت بالایی اجرا شد.

وی با اشاره به اینکه تعداد ۲۶۰ بسته سبدهای کمک معیشتی بین نیازمندان توزیع شد، تصریح کرد: تاکنون در راستای مقابله با بیماری کرونا به ۲۳۱ هزار و ۴۱۲ نفر خدمات پیشگیرانه ارائه شد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان چالوس یادآور شد: پخش زنده تصاویر و تهیه گزارش توسط صدا و سیما و رسانه‌ها از عملکرد جمعیت هلال احمر شهرستان چالوس در زمینه‌های مختلف همچون «تب سنجی»، «دوخت ماسک» و «گان پزشکی» و ضد عفونی کردن خودروها و ادارات از دیگر فعالیت‌های این جمعیت بود که مورد توجه قرار گرفت.

وی گفت: به مناسبت هفته هلال احمر نیز از پرسنل، داوطلبان، جوانان، نجاتگران، شورای اجرایی، خیرین و مسؤولان شهرستانی که برای مبارزه با بیماری کرونا با جمعیت هلال احمر شهرستان چالوس همکاری داشتند با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی تجلیل شد.

48

کد خبر 1390053

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =