منزوی:مگر هیئت‌مدیره عابربانک است که پول استراماچونی را بدهد؟

ورزش سه نوشت: عضو هیئت مدیره استقلال می گوید به باشگاه آمده تا مدارکش را تحویل بدهد و دیگر در جلسات هیئت مدیره شرکت نخواهد کرد.

کامران منزوی در این باره گفت: آمده ام تا مدارکم را تحویل بدهم و دیگر به هیئت مدیره برنخواهم گشت. 

او ادامه داد: گزارش مجلس را بخوانید، اینجا زیرساخت ندارد و هرکسی بیاید در چاله غرق می شود. این تقصیر مدیر نیست چون باشگاه در حال روزمرگی است. در این باشگاه  بحران روی بحران وجود دارد و اصلا فرصت برای پیشرفت باشگاه نیست. 

عضو هیئت مدیره استقلال  در مورد اینکه چرا قرارداد کارگزار جدید را امضا نکرد هم گفت: این هم مثل قراردادهای قبلی چند صباحی دیگر باید پول آن را پس بدهیم. پس دلیلی برای امضا کردن آن نیست. 

وی افزود: این دو باشگاه دولتی است و اینکه پول به خزانه برود و 10 درصد آن برداشته شود که نمی شود، این باشگاه مشکلات ساختاری دارد. می گویند باشگاه خصوصی شود، وقتی نه حق کپی رایتی معنی دارد و نه حقوق مادی و معنوی چطور این اتفاق رخ بدهد؟

عضو هیئت مدیره استقلال در مورد جدایی استراماچونی می گوید:می گویند هیئت مدیره پول نرساند استراماچونی رفت، هیئت مدیره مگر عابر بانک است؟ این فوتبال با عابر بانک به جایی نمی رسد. هیئت مدیره پولدارتر هم نمی تواند کاری کند.

وی افزود: شما ببینید هرروز یک بدهی سبز می شود، فردی 2 میلیارد به باشگاه پول داده الان 9 میلیارد طلب کار شده است، دیگری 900 میلیون پول داده الان 2 میلیارد و خورده ای می خواهد. همین الان قرارداد کارگزاری جدید صرف تیم نمی شود و صرف بدهی های گذشته می شود چون آنها حکم گرفته اند.

منزوی در مورد بدهی های استقلال گفت: جالب است بدانید سال 97 که ما آمدیم گفتند استقلال حدود 4 میلیارد به سازمان لیگ بدهکار است، دوان آقای فتح الله گفتند حدود 6 میلیارد تومان، یعنی استقلال یک فصل بازی کرده سودی که نکرده هیچ نزدیک به 2 میلیارد هم بدهکار شده است. 

او در خصوصی شدن باشگاه استقلال هم می گوید: الان یک نفر می خواهد استقلال و پرسپولیس را خریداری کند، روی چه چیز این دو باشگاه حساب کند، درآمدهایش از سازمان لیگ؟ فروش پیراهنش یا حق پخش تلویزیونی؟ واقعا یک نفر روی کدام درآمد باشگاه حساب کند و جلو بیاید؟

 منزوی ادامه داد: الان آقای سعادتمند باید چه کار کند؟ هرپولی از کارگزار می گیرد باید بابت بدهی های سال 91 بدهد. البته بگویم قراداد کارگزار هنوز امضا نشده است و نامه آن هم دست من است. 

او در مورد مشکلات ارزی هم می گوید: شما ببینید روزی که با استراماچونی قرارداد امضا شد دلار چقدر بود و الان چقدر است؟ مگر ما دستگاه چاپ پول داریم که این نوسنات را جبران کنیم؟ لیگ طولانی شد و هزینه زیاد، این هزینه ها از کجا باید تامین شود؟ همین می شود که مدیری که می آید هم درگیر روزمرگی می شود و فقط باید به امور جاری باشگاه رسیدگی کند. قبل از عید لوگوی باشگاه استقلال را داشتند توقیف می کردند برای بدهی ای که وجود نداشت، بدهی برای سال 91 بود ولی آن را مدیر سال 98 پرداخت کرد. 

عضو سابق هیئت مدیره استقلال می گوید این اتفاق ها برای سعادتمند هم تکرار می شود: خیلی ها می گویند شما چرا کاری نکرده اید؟ ما اصلا فرصت کار کردن داشتیم؟ برای آقای سعادتمند هم این اتفاق تکرار می شود. 

منزوی در مورد اینکه می گویند در ماجرای استراماچونی مقصر است هم گفت: آقای ماجدی راست گفت، ما آقای استراماچونی را یک بار دیدیم. ایشان را یک بار در جلسه معارفه اش دیدیم و یک بار هم شب قبل از بازی با پرسپولیس. اگر آقای فتحی پولش را بابت مجوز حرفه ای نمی داد، الان خرج تیم می کرد و آقای استراماچونی هم مانده بود، تقصیر آقای فتحی این وسط چیست؟

عضو هیئت مدیره استقلال در مورد حضور کم در جلسات هم می گوید: استقلال نیازی به هیئت مدیره ندارد، در اساس نامه باشگاه آماده است که بالاترین مقام اجرایی باشگاه مدیرعامل است. بعضی از احکام که در باشگاه داده می شود را من از طریق سایت ها متوجه می شوم چون این اختیارات مدیرعامل است. 

وی افزود: الان باشگاه 160 میلیارد  بدهی دارد، یک نفر 1000 یا 2000 هزار میلیارد باشگاه را خرید، با چه زیرساختی می خواهد کار کند؟ چه قانونی از او حمایت می کند؟ 7 ماه خرج می کند ولی مگر این هزینه ها کم است؟ بعد هم کار را رها می کند و می رود. 

او در مورد درآمد استقلال از سازمان لیگ می گوید: گفتم که یک سال بازی کرده ایم 2 میلیارد بدهکار شده ایم. مگر 60 میلیارد تبلیغات محیطی دور زمین نگرفته اند؟ پس چرا به استقلال پول نرسیده است؟

منزوی در مورد درگیری در هیئت مدیره استقلال هم گفت: من نمی دانم و نمی توانم حرف بزنم. ولی همین آقای موسوی وقتی راهی برای درآمدزایی نداشته باشد می رود. ما در هیئت مدیره استقلال آتشنشان بودیم و باید آتش هایی که هر لحظه روشن می شد را خاموش می کردیم. شما بینید آقای فتحی با دلار چند تومان با دیاباته قرارداد بست و الان آقای سعادتمند باید با چقدر آن را پرداخت کند؟ بیایید ریشه ای در مورد استقلال حرف بزنید، مشکلات استقلال با عابر بانک ها حل نمی شود و عابر بانک ها گوشه زندان هستند.

254 41

کد خبر 1390097

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =