نماینده ولی‌فقیه در گلستان: خشم مقدس فلسطینی‌ها دامن دشمنان اسلام را می‌گیرد

نماینده ولی فقیه در گلستان گفت: ان‌شاالله این خشم مقدس دامنگیر صهیونیست‌ها شده و باعث شود هر چه زودتر فلسطین و مخصوصاً بیت المقدس و مسجدالاقصی از غصب دشمنان اسلام نجات پیدا کند.

به گزارش خبرآنلاین از گرگان، آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی در گفت‌وگویی خبری به مناسبت فرارسیدن روز جهانی قدس اظهارداشت: ان‌شاالله این خشم مقدس باعث شود هر چه زودتر فلسطین و مخصوصاً بیت المقدس و مسجدالاقصی از غصب دشمنان اسلام نجات پیدا کند.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه امسال روز جهانی قدس و تظاهرات این روز به سبب مشکلاتی که در دنیا  بخاطر ویروس کرونا ایجاد شده، برگزار نمی‌شود، گفت: به رغم این شرایط اهمیت این روز نباید از ذهن‌ها فراموش شود و باید بدانند که این روز چه نقشی می‌تواند در آزادسازی بیت‌المقدس داشته باشد و شاید برای همه روشن شده باشد که این تظاهرات روز جهانی قدس آثار بسیار مثبت و خوبی داشته است.

وی بیان داشت: اینکه امام خمینی (ره) این روز را انتخاب کردند برای دفاع از مردم مظلوم فلسطین و آزادی مسجدالاقصی بود که دارای نکاتی است که باید به آن توجه کرد. نخست اینکه؛ درماه مبارک رمضان همه مسلمانان در همه بلاد اسلامی یک توجه و اقبال عمومی نسبت به خداوند متعال در این ماه با برکت پیدا می‌کنند، این یک حقیقتی است که در کل جهان اسلام در این ماه یک جنبش معنوی پیدا می‌شود.

آیت‌الله نورمفیدی ادامه داد: نکته دوم این است که روز جمعه آخر ماه مبارک رمضان دارای یک ویژگی خاصی است در همه بلاد اسلامی به جمعه آخر ماه مبارک رمضان جمعه‌الوداع می‌گویند، یعنی جمعه‌ای که باید با این ماه مبارک وداع کرد چون احساس می‌کنند ماه رمضان از نزد آنها بیرون می‌رود.

وی با بیان اینکه نامگذاری روز قدس، تأثیرات عمیق و مهمی داشته است، خاطرنشان کرد: این تظاهرات هر چه گسترده‌تر برگزار شود، موثرتر خواهد بود. دلیل اینکه این تظاهرات موثر بوده، وحشتی است که دشمن از روز جهانی قدس دارد. لذا در روزهای نزدیک به روز جهانی قدس دشمنان شروع می‌کنند به تبلیغات، مخصوصا درآن کشورهایی که حضور گسترده‌ای دارند.  با تبلیغات خودشان در بین مردم وحشت و ترس ایجاد می‌کنند و بدنبال مایوس  کردن  مردم هستند. هر چند این تبلیغات تاثیری ندارد اما خود اینها نشانه این است که روز جهانی قدس موثر است.

امام جمعه گرگان بیان داشت: اگر امسال این تظاهرات با توجه به شرایط ویروس کرونا برگزار نشود، اما باید با برنامه ریزی به یک شکلی مسلمانان در همه بلاد اسلامی تنفر خودشان را ازاین غصب و جنایتی را که رژیم غاصب اسرائیل و آنهایی را که پشتیبان این کشور متجاوز هستند نشان بدهند.

48

کد خبر 1390391

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =