کشف بیش از ۲۶ تن موادمخدر در کشور در هفته گذشته

ایسنا نوشت : معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با موادمخدر از کشف بیش از ۲۶ تن موادمخدر در کشور در بازه زمانی ۲۰ الی ۲۶ اردیبهشت امسال خبر داد.

 ناصر اصلانی گفت: مجموع کشفیات این هفته ۲۶۲۹۰ کیلوگرم می‌باشد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۱۶۶۲۰کیلوگرم) حدود ۵۸ درصد افزایش دارد.

وی افزود: ۱۸۹۵۱ کیلوگرم از مجموع کشفیات مربوط به ماده مخدر تریاک بود که ۷۲ درصد کشفیات را به خود اختصاص داده است.

معاون دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر بیان کرد: از این میزان ۲۳۵۶ کیلوگرم حشیش، ۵۵۶ کیلوگرم هروئین، ۱۸۱ کیلوگرم شیشه، ۳۷ کیلوگرم گراس، ۱۵۲ مرفین و ۴۰۵۷ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.

اصلانی اظهار کرد: در هفته اخیر مجموعاً ۷۵۰۸ متهم در ارتباط با جرایم مواد مخدر و خصوصاً طی طرح‌های جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده‌اند که از این تعداد ۳۷۹۷ نفر به اتهام قاچاق و توزیع مواد مخدر و ۳۶۱۴ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده‌اند. در میان دستگیرشدگان این هفته نیز ۹۷ نفر نیز از اتباع بیگانه می‌باشند.

وی با بیان اینکه بالغ بر ۸۵ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور می‌باشد،‌ اظهار داشت: بیشترین حجم کشفیات با ۶۹۳۶ کیلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان است که معادل ۲۶ درصد کشفیات کشور می‌باشد و خراسان جنوبی با ۵۲۹۴ کیلوگرم، کرمان با ۴۱۷۵ کیلوگرم، اصفهان با ۳۲۱۵ کیلوگرم، هرمزگان با ۹۵۱ کیلوگرم، خراسان رضوی با ۹۳۹ کیلوگرم و فارس با ۸۷۷ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

معاون دبیرکل ستاد افزود: سهم کشفیات ۵ استان اولویت دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۶۶ درصد از کشفیات کشور است.

براساس گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر، اصلانی اظهار داشت: طی این مدت ۳۹۹ دستگاه خودرو و ۳۷ قبضه سلاح توقیف شد. ۶۸ درصد کشفیات با اقدامات اطلاعاتی و ۲۰ درصد انتظامی بوده است.

46

کد خبر 1390437

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =