رئیس کمیته امداد امام(ره): کمیته امداد سال گذشته، ۱۷۵ هزار شغل در کشور ایجاد کرد

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در همدان گفت: برای سالجاری نیز بیش از ۲۰۰ هزار شغل جدید در کشور توسط کمیته امداد حضرت امام(ره) ایجاد می شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از همدان ؛ سید مرتضی بختیاری، تعهد ایجاد اشتغال کمیته امداد را ۲۰۰ هزار شغل برای سالجاری در کشور اعلام کرد و گفت: امسال ۴ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پرداخت خواهد شد.

وی که بعدازظهر پنج شنبه در مراسم بهره برداری از ۴۰۰ واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد امام در همدان سخن می گفت خاطرنشان کرد: در سالجاری ۶۰۰ میلیارد تومان نیز تسهیلات در زمینه اشتغال روستایی پیش بینی شده و پرداخت می شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه سال گذشته ۱۷۵ هزار و ۹۰۰ شغل از سوی کمیته امداد ایجاد شد، افزود: بر این اساس ۴۰ درصد از ایجاد اشتغال کشور توسط کمیته امداد حضرت امام(ره) انجام شده است.

سید مرتضی بختیاری، به موضوع محرومیت‌زدایی مددجویان نیز اشاره کرد و گفت: کمیته امداد به جز حمایت از سالمندان، افراد از کار افتاده و بیماران سخت درمان، توانمندسازی را نیز در برنامه دارد.

وی با تاکید بر اینکه مددجویان باید از ظرفیت‌های ایجاد شده استفاده کرده و روی پای خود بایستند، تصریح کرد: بازسازی همه واحدها خسارت دیده از سیل مددجویان کمیته امداد در دستور کار این نهاد است.

رئیس کمیته امداد اظهار داشت: همدان از استان‌هایی است که تعدادی از مساکن مددجویی آن در سیل سال قبل دچار خسارت شد اما این واحدها مورد بازسازی قرار گرفت.

وی اضافه کرد: بیش از ۲ هزار مسکن مددجویی با وقوع سیل در همدان خسارت دید، که از این تعداد یک‌هزار و ۱۰۰ مورد نیازمند بازسازی بود که سال گذشته ۵۰۰ واحد بازسازی و افتتاح شد.

بختیاری افزود: امروز به صورت همزمان ۴۰۰ واحد دیگر به بهره‌برداری رسید و مابقی واحدها نیز تا اوایل تیرماه به بهره‌بردار خواهد رسید.

46

کد خبر 1390812

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =