پل‌هایی که جان می‌خرند/ وجود ۲۵۱ پل عابر پیاده در مازندران

رییس اداره بازرگانی و امور سرمایه گذاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران گفت: ۲۵۱ پل عابر پیاده در جاده‌های پر تردد و پرخطر مازندران وجود دارد.

به گزارش خبرآنلاین از ساری ، صادق حسین زاده رییس اداره بازرگانی و امور سرمایه گذاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران با بیان اینکه ۲۵۱ پل عابر پیاده در جاده‌های پر تردد و پرخطر مازندران وجود دارد، گفت: این پل‌ها به منظور افزایش ارتقا ایمنی در این محورها احداث و مورد بهره برداری قرار گرفتند.

او افزود: به منظور کاهش فوتی‌ها و جلوگیری از مرگ و میر عابرین حاشیه جاده های پر تردد استان، پارسال ۶ پل عابر پیاده احداث شد و قرار است امسال نیز با بهره گیری از توان بخش خصوصی ۷ پل عابر پیاده دیگر در نقاط مختلف پر حادثه استان احداث شود.

حسین زاده گفت: اکنون سه نقطه منطقه چای باغ و دوآب محور سوادکوه و سه راهی میارکلا در مرحله مزایده قرار گرفته است.

رییس اداره بازرگانی و امور سرمایه گذاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران افزود: احداث پل‌های عابر پیاده برابروظائف ذاتی و اجرای برنامه‌های ایمن سازی عبور و مرور عرضی عابرین پیاده ودانش آموزان درنقاط حادثه خیز جهت ایمن سازی مدارس ومناطق حاشیه راه‌ها با توجه به تقاضای مسئولان شهرستان‌ها و شوراهای اسلامی صورت گرفته است.

او گفت: بررسی ابعاد اقتصادی و سرمایه گذاری، بازاریابی و واگذاری غرفه‌های تجاری، ترغیب بخش خصوصی به مشارکت در فعالیت‌های اقتصادی، ساخت و بهره برداری از پل‌های عابر پیاده در جاده‌های مازندران از جمله وظایف این اداره  در بخش حمل و نقل جاده‌ای است.

۴۶

کد خبر 1391389

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =