۰ نفر
۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۶
قم در رتبه نخست مقابله با بیماری کرونا

استاندار قم گفت: با وجود اینکه استان قم در اوج بحران وارد مقابله با کرونا شد؛ طبق آخرین ارزیابی‌ها رتبه نخست کشوری زمینه مقابله با این بیماری را کسب کرد.

به گزارش خبرآنلاین از قم، بهرام سرمست پیش از ظهر امروز در مراسم معارفه مدیرکل جمعیت هلال احمر قم با بیان اینکه سلامت و امنیت دو نعمت الهی به مردم هستند اظهار کرد: طی ماه‌های اخیر و در مقابله با کرونا، هدف مسئولان تامین سلامت و امنیت شهروندان بوده است.

استاندار قم با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی در بحث مقابله با بیماری کرونا به عنوان یک الگو مطرح است افزود: ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا عملکرد مطلوبی در این راستا داشته است

وی تاب آوری نظام سلامت در کنار تاب آوری اجتماعی در سطح کشور و استان قم را مورد توجه قرار داد و گفت: امروز در قم دارای وضعیت زرد هستیم و امیدواریم بتوانیم با سرعت بیشتری وضعیت را به سفید بهبود دهیم.

استاندار قم گفت: با وجود اینکه استان قم در اوج بحران وارد مقابله با بحران شد؛ طبق آخرین ارزیابی‌ها رتبه نخست کشوری زمینه مقابله با این بیماری را کسب کرد.

سرمست با اشاره به جانفشانی کادر درمان و امداد و مشارکت مردم در طرح همدلی و مواسات بیان کرد: این روزها یادآور روزهای دفاع مقدس و همدلی جامعه در آن شرایط سخت است.

وی در ادامه حضور پررنگ جمعیت هلال احمر در حوادث و رویدادهای مختلف را مورد توجه قرار داد و گفت: هلال احمر عرصه خدمت کسانی است که مسئولیت پذیری اجتماعی بالایی دارند.

سرمست همچنین با اشاره به انتصاب مدیر عامل جدید جمعیت هلال احمر قم، ضمن حمایت از ارتقاء مدیران قمی در سطح ملی  روحیه جانشین پروری را یک رویکرد بسیار خوب دانست و بیان کرد: در علم مدیریت بحث جانشین پروری یک اصل بوده و به نیروها برای رشد و خدمت انگیزه می‌دهد.

استاندار قم همچنین با بیان اینکه استان قم یک استان زیارتی است بیان کرد: جمعیت ۲۰ میلیونی زائر قم بایستی در برنامه ریزی‌های جمعیت هلال احمر استان برای ارائه خدمات امدادی لحاظ شود.

وی با اشاره به قرار گرفتن قم در نقطه مواصلاتی ۱۷ استان کشور خاطرنشان کرد: همین مسئله موجب افزایش بار ماموریت‌های همه سازمان‌های استان، بویژه نهادهای امدادی و خدماتی شده است.

سرمست آسیب‌های اجتماعی و حاشیه نشینی را از دیگر مسائل استان قم دانست و بیان کرد: این مساله بار مضاعفی را بر روی سازمان‌های قم ایجاد می کند.

استاندار قم با بیان اینکه از مدیران دارای کارنامه و برنامه حمایت می‌کنم خاطرنشان کرد: از مدیران اجرایی استان انتظار دارم که در بین مردم بوده و ضمن پرهیز از پشت میز نشینی، در صحنه عمل مدیریت کنند.

در پایان این مراسم از خدمات دکتر گلفشان قدردانی و محمدرضا بهرامی به عنوان مدیرعامل جدید جمعیت هلال احمر استان قم معرفی شد.

46

کد خبر 1391492

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =