۱ نفر
۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۹
کرونا با قیمت رایانه چه کرد؟

خبرگزاری میزان نوشت: رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه از افزایش ۵۰ درصدی تقاضا برای تعمیر و ارتقا رایانه به دلیل افزایش قیمت محصولات خبر داد.

محمد فرجی  با اشاره به افزایش فروش حوزه آی تی در کشور گفت: با توجه به محدودیت‌های بیماری کرونا و طرح فاصله اجتماعی بسیاری از فعالیت‌ها به فضای مجازی منتقل شد و این موضوع باعث افزایش ۳۰ درصدی فروش محصولات حوزه آی تی شد.

رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تصریح کرد: افزایش نرخ ارز به طبع آن قیمت کالاها، باعث افزایش ۵۰ درصدی مردم تقاضا، برای ارتقا و یا تعمیر رایانه شخصی خود شوند.
وی افزود: بحث خرابی دستگاه‌های مانند کامپیوتر و لب تاب به علت استفاده از مواد ضدعفونی به دلیل درک بالای خریداران نسبت به عدم استفاده از این مواد در بخش‌هایی که امکان نفوذ را به داخل دستگاه می‌دهد، بسیار کم گزارش شده با این وجود برخی از شکایات از سوی خریداران مبنی بر عدم ارائه خدمات از سوی نمایندگی‌ها مطرح شده که با پیگیری لازم مشخص شد، دستگاه‌های که علت خرابی آن‌ها استفاده از شوینده‌ها بوده، مشمول خدمات نشده اند.

به گفته وی؛ دستگاه‌های مانند لب تاپ و سیتم‌های شخصی به دلیل ارتباط کم آن با صورت نسبت به موبایل، کمتر ضدعفونی می‌شود.

فرجی عنوان کرد: قابلیت حمل و اشغال فضای کمتر لب تاب نسبت به سیستم‌های کامپیوتری باعث افزایش تقاضا آن در بازار است و معمولا سیستم‌های کامپیوتری در سازمان‌های به دلیل رعایت نکات امنیتی و امکان ارتقا آن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه عنوان کرد:قیمت لب تاپ با افزایش تقاضا و بسته بودن ثبت سفارش افزایش محسوسی داشته است و امیداوریم با تسریع در روند ترخیص شاهد تعادل در قیمت بازار باشیم.

وی ادامه داد: بسته بودن ثبت سفارش از ۲۶ روز پیش به علاوه عدم فعالیت پایانه گمرکی در امارات در اوایل اردیبهشت، میزان واردات محصولات کامپیوتری را کاهش داد.

فرجی تصریح کرد: با توجه به عدم تخصیص ارز نیمایی به تامین کنندگان کالا و استفاده از ارز اشخاص نمی‌توان پیش بینی دقیقی از کاهش قیمت محصولات ارائه کرد.
۲۲۳۲۲۳
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1391861

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =