یوسفیان ملا: لاریجانی اجازه باج خواهی را به برخی‌ها نداد /لاهوتی: نمره ولایت‌پذیری لاریجانی ۲۰ است /پوربافرانی: لاریجانی عمکرد فراجناحی در مجلس داشت

خانه ملت نوشت: نماینده مردم در مجلس دهم، اداره صحن در شرایطی که افرادی از طیف‌های سیاسی، دیدگاه‌ها و سلایق مختلف در آن حضور دارند به گونه‌ای که از حقوق برابری در اظهارنظر برخوردار باشند را امر دشواری دانسته و معتقد است که علی لاریجانی در این زمینه موفق عمل کرد.

عباسعلی پوربافرانی، با بیان اینکه  علی لاریجانی در اداره صحن عملکردی فراجناحی داشت، گفت: لاریجانی به دور از دیدگاه‌‎های سیاسی و جناحی به اداره صحن می‌پرداخت به طوری که در زمان ریاست وی، نمایندگان از هر طیف سیاسی که در مجلس حضور داشتند، می‌توانستند آزادانه اظهارنظر کنند و زمینه تحقق این مهم به خوبی توسط ریاست مجلس شورای اسلامی فراهم می‌شد.

نماینده مردم نایین، خور و بیابانک در مجلس دهم ادامه داد: لاریجانی در مقاطعی که کشور با مشکلات عدیده‌ای در حوزه اقتصادی به ویژه بعد از اعمال تحریم‌ها مواجه بود در این سمت فعالیت کرد و توانست با مدیریت صحیح از بسیاری از بحران‌های ایجاد شده به خوبی عبور کند.

پوربافرانی در بیان گلایه‌ های برخی افراد از هیات رییسه، یادآور شد: برخی نقدها گاهی مطرح می‌شد که ناشی از عملکرد کل هیات رییسه بود و نمی‌توان آن را از نواقص ریاست مجلس دانست.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: بی‌تردید اداره صحن در شرایطی که افرادی از طیف‌های سیاسی مختلف و تمام نقاط کشور با دیدگاه‌ها و سلایق گوناگون در آن حضور دارند، آن هم به گونه‌ای که از وضعیت یکسان و حقوق برابری در اظهارنظر در قالب تذکر، پیشنهاد و نطق برخوردار باشند، امر دشواری بوده که دکتر لاریجانی توانست در این زمینه موفق عمل کند

 لاریجانی اجازه باج خواهی به برخی را نداد

عزت الله یوسفیان ملا،درباره عملکرد ۱۲ ساله دکتر علی لاریجانی در مسند ریاست مجلس، اظهار کرد: جلسات مجلس بر اساس قانون آیین نامه داخلی اداره می‌شود که از قوانین مادر به شمار می‌آید و با دو سوم آرا در صحن تصویب می‌شود و به نوعی ادامه قانون اساسی به شمار می‌آید؛ لذا در طول این ۱۲ سال هیچ موردی  در مجلس نبود که دکتر لاریجانی بدون استناد به قانون پاسخ دهد.

نماینده مردم آمل در مجلس دهم شورای اسلامی با یادآوری اینکه سال‌ها ریاست کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس را به عهده داشته‌ام و تسلط کافی بر آیین داخلی مجلس دارم، تصریح کرد: حتی نمی‌توانیم در طول این ۱۲ سال، یک مورد را یافت که رئیس مجلس میلی و سلیقه‌ای به آن پاسخ داده باشد و هر کس چنین موردی سراغ دارد، مصداق بیاورد.

وی با بیان اینکه حجم کاری لاریجانی به دلیل افزوده شدن به اختیارات رئیس مجلس از دوره هشتم افزایش یافت، ادامه داد: از امور اداری مجلس گرفته تا تصمیمات در حد جلسات سران قوا به وظایف رئیس مجلس افزوده شد و طی این مدت تمامی پاسخ‌های رئیس مجلس به تذکرات و مسائل مختلف، با استناد به قانون بود.

یوسفیان ملا با تأکید بر اینکه تسلط دکتر لاریجانی بر آیین نامه داخلی و قوانین مادر مثال زدنی بود، گفت: لاریجانی پیش از ورود به صحن مطالعه کافی درباره موضوع مطروحه در دستور کار در صحن علنی را داشت و برای هر تصمیمی تمام جوانب هر مسئله‌‎ای را در نظر می‌گرفت.

وی، لاریجانی مسلط ترین رئیس مجلس در نظام جمهوری اسلامی ایران خواند و اظهار کرد: همچنین دکتر لاریجانی در بحران‌ها و بزنگاه‌های مختلف، عملکرد بی نظیری داشت و بعضا در برخی استیضاح‌‎ها که همراه با تهدید و فشار بود، رئیس مجلس تمام قد از طرف حق پشتیبانی می‌کرد و در واقع ایشان پشتیبان حرف حق و مقابل حرف زور و خلاف واقع  بود و اجازه باج خواهی از جانب برخی را  در این سه دوره ‌نداد.

نمره ولایت‌پذیری علی لاریجانی ۲۰ است

مهرداد بائوج لاهوتی، با اشاره به اینکه علی لاریجانی رئیس دور دهم مجلس شورای اسلامی در تمامی ۱۲ سال ریاست بر پارلمان یک مدیر فراملی بود، گفت: منافع ملی در تمامی لحظات مدنظر وی بود و به برخی انتقادات جریان‌های سیاسی اهمیتی نمی‌دادند، البته نه اینکه اعتقادی به جریان‌های سیاسی نداشته باشند بلکه به دلیل توجه ویژه به منافع ملی کشور خود را سپر برخی انتقادات می‌کردند.

بنابر گزارش خانه ملت، نماینده مردم لنگرود در دور دهم مجلس تاکید کرد: دکتر لاریجانی واقعا انسان صبور و پرتحملی بودند، حتی در سخنان پایانی وی در آخرین جلسه علنی مجلس شورای اسلامی به دلیل اعتقاد به چنین موضوعی اعلام کردند، باید همه یکدیگر را تحمل و به رسمیت بشناسند.

وی با بیان اینکه رئیس مجلس همیشه یک شخصیت مستقلی داشت، اظهار کرد: به پایندی دکتر لاریجانی به ولایت و رهبری می‌توان نمره بیست داد، هر جایی که احساس می‌کرد که مقام معظم رهبری نگاهی دارند، تلاش می کرد تا اهداف را در همان چارچوب تنظیم و هدایت کند.

لاهوتی با تاکید براینکه دکتر لاریجانی در کشور به عنوان یک کانون قدرت و وحدت به شمار می‌روند، افزود: هر دو جریان سیاسی در کشور وی را به عنوان مدیری عاقل و توانمند می‌شناسند، امکان دارد درباره برخی مسایل جریان‌های سیاسی نسبت به وی نگاه متفاوتی داشته باشند اما بر مدیریت توانمند دکتر لاریجانی متفق‌القول هستند.

وی ادامه داد: همراهی‌های وی در برخی مواقع حساس با دولت و یا در جایی که نیاز بود مجلس با بُعد نظارتی پرقدرت عمل کند به مسایل مختلف کشور وارد می‌شد، در مجموع وی یک انسان بزرگ و سرمایه ارزشمند برای کشور است که باید محافظت شود زیرا دکتر لاریجانی متعلق به خودش نیست بلکه متعلق به همه ملت ایران است.

۱۷۲۷۲۱۵

کد خبر 1391869

برچسب‌ها