۰ نفر
۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۷
تعیین روش آزادسازی سهام عدالت تمدید شد

در جلسه شورای عالی بورس و اوراق بهادار که عصر سه شنبه گذشته در وزارت امور اقتصادی و دارایی‌ برگزار شد حسین فهیمی،‌سخنگوی ستاد راهبری سهام عدالت تعیین روش آزادسازی سهام عدالت را تمدید کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حسین فهیمی در نشست شورای عالی بورس و اوراق بهادار  که عصر سه شنبه گذشته در وزارت امور اقتصادی و دارایی‌ برگزار شد در خصوص آزادسازی سهام عدالت گفت:‌ مهلت مراجعه مشمولان سهام عدالت به بانک ها برای فروش یکجای ۳۰ درصد از سهامشان از ۱۰ به ۱۳ خردادماه جاری افزایش یافت.

سخنگوی ستاد راهبری آزاد سازی سهام عدالت ادامه داد: ‌بانک ها موظف هستند ظرف سه روز سفارش‌ها را تجمیع و از طریق کارگزار منتخب خود در بازار سرمایه به فروش رسانده و وجه حاصله را به حساب دارندگان سهام عدالت یا متقاضیان فروش واریز کنند.

فهیمی با اشاره به اینکه امکان لغو تصمیم از روش مستقیم به غیرمستقیم وجود ندارد گفت: مشمولان این سهام در انتخاب این روش دقت کافی را داشته باشند.

سخنگوی ستاد راهبری آزاد سازی سهام عدالت دومین مصوبه نشست شورایعالی بورس و اوراق بهادار را تمدید یک هفته ای انتخاب مستقیم مشمولان سهام عدالت اعلام کرد و افزود:‌ مشمولان تا ساعات پایانی روز پنجشنبه ۱۵ خردادماه جاری فرصت دارند به سامانه  www.samanese.ir مراجعه و روش سهامداری مستقیم را انتخاب کنند.

فهیمی اظهار داشت: همانگونه که وعده داده بودیم آزادسازی سهام عدالت از روز شنبه دهم خردادماه جاری به مفهوم عام و گسترده آن یعنی امکان استیفای حقوق همه جانبه سهامداری همانند سایر سهامداران انجام خواهد شد و مشمولان سهام عدالت قادر خواهند بود تمامی حقوق و منافع مالکانه خود را به عنوان سهامدار اعمال کنند.

فهیمی در آخر افزود: درخواست ما این است که این دارایی ارزشمند را در سبد دارایی خود نگهداری کنند و قصد ما درخواست یا تشویق برای فروش سهام نیست، اما چنانچه قصد فروش این سهام را دارند، می توانند با دو روش سفارش یکجای فروش با اعطای اختیار به شبکه بانکی به شعب بانک ها مراجعه کنند و یا اینکه از روز دهم خردادماه جاری در دفاتر شرکت های کارگزاری حضور یابند و به انتخاب خود تا سقف ۳۰ درصد از سهامشان را به فروش برسانند.

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1392537

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =