هشدار نماینده مسلمان به نفوذ نتانیاهو و بن سلمان بر ترامپ

ایسنا نوشت: ایلهان عمر، نفوذ رژیم صهیونیستی در دولت ترامپ را مشابه میزان نفوذ عربستان سعودی در این دولت دانست و گفت، دو دولت عمدتا به پول برای کسب نتایج مورد نظرشان اتکا می‌کنند.

مصاحبه ایلهان عمر، از سیاستمداران آمریکایی عضو کنگره با ساندی تایمز (مستقر در لندن) پیش از انتشار کتابش تحت عنوان «این همان چیزی است که آمریکا شبیه آن است: سفر من از پناهجویی تا عضویت در کنگره» احتمال به تنش‌ها میان این دموکرات و حامیان اسرائیل دامن می‌زند.

او گفت: می‌دانیم که مقدار پول و نفوذ و ارتباطی که سعودی‌ها با دولت دارند، واقعاً دلیل این است که هر کار مخربی که آن‌ها انجام می‌دهند، اثر و تبعاتی ندارد. واقعا این فرایند هیچ تفاوتی با آنچه در رابطه با اسرائیل رخ می‌دهد، ندارد.

براساس این گزارش، رویکرد جدید ایلهان عمر برای اشاره به عربستان سعودی برای این است که او فقط به یهودیان اشاره نکرده باشد.   

او گفت: یک ارتباط هشداردهنده میان سیاست‌های واقعا مخربی که اسرائیل پیشنهاد می‌دهد و اینکه چه مقدار از آن توسط دولت ترامپ تایید می‌شود، وجود دارد؛ و اینکه چه میزان از آن از سوی آمریکایی‌هایی پیشنهاد می‌شود که ارتباط و نفوذی درون این دولت دارند.    

ایلهان عمر که پیشتر به یهودستیزی متهم شده بود، گفت اکنون بهتر درک می‌کند که چرا چنین عباراتی دردآور هستند و گفت که استناد به سعودی‌ها باید او را از چنین اتهاماتی دور کند.

این دموکرات مسلمان افزود: من درباره پول خون سعودی‌ها و اینکه آن‌ها خونخوار هستند، صحبت کردم و هیچکس نگفت این "اسلام‌هراسی" است.

312 23

کد خبر 1392633

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =