گرما و وزش باد عامل آتش‌سوزی‌های گسترده در جنوب تهران

میزان نوشت: با شروع فصل گرما و وزش باد، آتش سوزی مزارع و فضای سبز حاشیه اتوبان‌ها افزایش یافته است.

با توجه به بارش‌های فراوان در شروع سال جدید و رویش دو چندان علف‌های هرز و محصولات کشاورزی و همچنین نزدیک شدن به فصل تابستان و گرمای هوا، آتش نشانان منطقه هفت عملیات در این روزها به صورت پی در پی برای مقابله با آتش سوزی این زمین‌ها و مزارع اعزام می‌شوند.

رضا هاشمی شال معاون منطقه هفت عملیات در این خصوص اعلام کرد: در پی بارش‌های فراوان روزهای ابتدایی سال جدید و رویش دو چندان علف‌های هرز و محصولات کشاورزی در جای جای نقاط کشور و قرار گرفتن ایستگاه‌های آتش نشانی منطقه هفت عملیات سازمان آتش نشانی تهران در حاشیه فضای سبزهای گسترده، زمین‌های بایر، گندم زار، و مزارع، این زمین‌ها با رسیدن کوچکترین حرارت دچار آتش سوزی شده و با توجه به گستردگی محصولات و وزش باد، پیشروی آتش دو چندان خواهد بود.

وی افزود: تا کنون بیش از ده‌ها هکتار از این زمین‌ها در محدوده منطقه هفت عملیات در جنوب تهران که شامل محورهایی از قبیل بزرگراه خلیج فارس، بزرگراه شهید هاشمی، بزرگراه آزادگان، بزرگراه امام علی (ع)، جاده ورامین و اطراف محدوده بهشت زهرا می‌باشد دچار آتش سوزی شده و بیشترین این آتش سوزی‌ها در این مناطق رقم خورده است.

هاشمی شال خاطر نشان کرد: از اواسط اردیبهشت ماه تاکنون هر روزه ۵۰ دستگاه خودروی سنگین آتش نشانی به استعداد ۱۰۰ نفر از آتش نشانان و مسئولین این منطقه عملیاتی به محل‌های آتش سوزی اعزام شده تا شعله‌های آتش را مهار کرده و از سرایت به فضای سبز، درختان، انبارها و دیگر اماکن اطراف آن جلوگیری کنند.

معاون عملیات منطقه هفت آتش نشانی تهران در ادامه گفت: در برخی از این آتش سوزی‌ها که در شهرستان‌های اطراف جنوب تهران از جمله کهریزک، باقرشهر، درسون آباد و ... رخ داده، آتش نشانان تهران جهت کمک به این شهرستان‌ها نیز اعزام شده اند.

۲۳۵۲۳۲

کد خبر 1392662

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =