خسارت ۴۲میلیاردریالی کرونا به حمل و نقل عمومی قزوین

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین گفت: خسارت وارده به سیستم حمل و نقل شهرداری قزوین در دوران شیوع ویروس کرونا، نزدیک به ۴۲میلیارد ریال است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ شیما زرآبادی پور، سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین  گفت: خسارت وارده به سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین به ازای دو ماه و نیم اجاره بهای پارکینگ ها هرماه یک میلیارد و ۸۰۰میلیون ریال برابر با ۴میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال، خرید ملزومات بهداشتی ۲۵۰میلیون ریال و متوقف شدن پروژه کارت پارک به مدت ٢ماه، یک میلیارد ریال محاسبه شده که مجموع هزینه های این سازمان در  این مدت، ۵ میلیارد و ۷۵۰میلیون ریال بوده است.
زرآبادی پور بیان کرد: سازمان اتوبوسرانی شهرداری قزوین در مدت شیوع ویروس کرونا در قزوین، به منظور خرید مواد ضدعفونی یک میلیارد ریال،  تجهیزات سم پاشی ۲۹۰میلیون ریال، تجهیزات بهداشتی یک میلیارد و ۲۵۰میلیون ریال و تامین سوخت رایگان ناوگان حمل و نقل عمومی ۳۳۰میلیون ریال هزینه کرده و ۱۲۷میلیون ریال  به عنوان یارانه ایام رایگان و توقف اتوبوس ها پرداخت کرده که بخشی از خسارت به ناوگان اتوبوسرانی شهرداری قزوین است.
او ادامه داد: در مجموع با محاسبه خسارت وارده به سازمان اتوبوسرانی، به دلیل توقف فعالیت آن از اسفندماه سال ۹۸ تاکنون، میزان خسارت مالی به سازمان اتوبوسرانی شهرداری قزوین در مدت شیوع کووید-۱۹، ۱۴ میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال محاسبه شده است.
سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین  خاطرنشان کرد: ۱۳میلیارد و ۶۰۰میلیون ریال خسارت رانندگان تاکسی، ۱۲۰میلیون ریال خسارت مستقیم به سازمان، ۷۵۰میلیون ریال به دلیل کاهش درآمدهای جایگاه های cng در دوره شیوع کرونا و ۲۶۰ میلیون ریال خرید ملزومات و تجهیزات بهداشتی از جمله خسارت مالی به سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین است که در مجموع ۱۴میلیارد و ۳۷۰میلیون ریال محاسبه شده است.

زرآبادی پور یادآور شد: ۶میلیارد ریال بابت معافیت اجاره بها و عوارض هواپیمایی و ناوگان عمومی در مدت شیوع ویروس کرونا به سازمان مدیریت پایانه های مسافربری شهرداری قزوین زیان وارد شده و مبلغ ۵۰۰میلیون ریال بابت ضدعفونی و گندزدایی در این سازمان هزینه شده است.
سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین با بیان این که به دلیل کاهش مراجعات شهروندان به مرکز معاینه فنی خودرو، مبلغی نزدیک به ۸۰۰میلیون ریال خسارت وارد شده است، تصریح کرد: در مجموع به سازمان ها و مراکز زیرمجموعه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین، مبلغ ۴۱میلیارد و ۹۷۰میلیون ریال در مدت زمان شیوع ویروس کرونا خسارت مالی وارد شده است.

48

کد خبر 1392730
آخرین اخبار و اطلاعیه های فروش خودرو car.ir

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =