اجزای سه گانه راهبرد آمریکا در قبال ایران رونمایی شد

فارس نوشت: نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران می‌گوید راهبرد این کشور در قبال تهران شامل فشار اقتصادی، انزوای دیپلماتیک و بازدارندگی نظامی است.

 «برایان هوک»، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران در گفت‌وگو با «جوئیش نیوز سیندیکیت» به تکرار ادعاهای ضدایرانی مقامات آمریکایی علیه ایران پرداخت.

وی با طرح این ادعا که ایران و نوابش نسبت به سه سال قبل که دولت ترامپ بر سر کار آمد، ضعیف‌تر شده‌اند، ادعا کرد: «ایران با بدترین بحران اقتصادی در تاریخ خود مواجه است ...».

این دیپلمات آمریکایی گفت: «تحریم‌های دولت ترامپ بزرگ‌ترین تحریم‌ها در تاریخ جمهوری اسلامی است. این تحریم‌ها فراتر از تحریم‌های چندجانبه‌ای است که پیش از آمدن ما بر سر کار اعمال شده بود و ما سابقه قابل توجهی در تحریم سیستم مالی ایران داشته‌ایم».

وی در رابطه با تلاش‌های رژیم ایالات متحده برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران که اواخر مهر ماه آینده به پایان می‌رسد نیز گفت: «سیاست ما این است که از هر راه که شده تحریم تسلیحاتی ایران را تمدید کنیم».

وی به حمایت هر دو حزب اصلی آمریکا از تمدید تحریم‌های مزبور اشاره کرد و گفت: «اخیرا حدود ۴۰۰ عضو مجلس نمایندگان از دیپلماسی پامپئو برای تمدید تحریم تسلیحاتی حمایت کردند.»

این دیپلمات آمریکا همچنین در مصاحبه مزبور از سه جزء اصلی سیاست‌ ضدایرانی آمریکا نیز یاد کرد و گفت: راهبرد جدید ما در قبال ایران ترکیبی از فشار اقتصادی، انزوای دیپلماتیک و بازدارندگی نظامی است که هر سه برای داشتن راهبردی موفق در خصوص ایران لازمند. هرکدام که نباشند با قواعد ایران بازی می‌کنید.

این مقام آمریکایی همچنین افزود: «متحدان ما در خلیج [فارس] در کنار اسرائیل در خط مقدم تعدی ایران هستند.متحدان ما در خلیج [فارس] در تقابل با اعمال قدرت ایران نقشی مهم دارند و می‌بینیم که عربستان سعودی مستقیما هدف حمله ایران قرار می‌گیرد. ایران قادر نیست با همسایگان خود در صلح باشد و از نواب خود برای حمله به متحدان ما استفاده می‌کند.»

هوک همچنین مدعی شد تهدید ایران باعث شده که اسرائیل و کشورهای عربی روابط بهتری داشته باشند.

وی همچنین با ادبیاتی زشت به تعامل تجاری قانونی ایران و ونزوئلا نیز در این مصاحبه حمله کرد.

برایان هوک یکی از ضدایرانی‌ترین سیاست‌مداران و دیپلمات‌های آمریکایی است که در کنار مایک پامپئو در هدایت سیاست ضدایرانی واشنگتن نقش دارد.

23311

کد خبر 1393014

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • شهریار IR ۱۳:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
  0 0
  انشاءا... به لطف خداوند، عنایت آقا امام زمان(عج)، هدایت ورهبری هوشمندانه رهبر عزیزمان و وحدت وهمدلی مردم کشور،همه این نقشه ها وکینه های شیطانی را نقش بر آب می کنیم. فان حزب الله هم الغالبون
 • یک ایرانی در آمریکا US ۱۴:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
  0 0
  رییس جنایتکار و فاسدش افتخار می کنه که به مردم ایران حتی در اوج بحران کرونا گرسنگی داده و باعث انواع و اقسام کمبودها در کشور شده. شما به بهانه اینکه ایران بدرست یا غلط بخشی از پول نفت خودش رو صرف حمایت از شرکای منطقه ایش می کنه جلوی کل پول نفت و انواع درآمدهای ایران رو گرفتید و در حقیقت همه مردم رو تنبیه دسته جمعی کردید. بعد هم ژست دیپلماتیک می گیرید که ما بخاطر مردم ایران این کارها یا درست بگم جنایتها رو می کنیم؟ یعنی اگر کسی کمی بد عمل کرد ما اجازه داریم هر بلایی سرش بیاریم؟ اون هم در جایی که خود ما و دوستان ما کارنامه به مراتب وحشتناک تری دارند؟
 • دلاور آریایی IR ۱۵:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
  0 0
  زرشک، شما سخت‌ترین تحریم ها را علیه ایران اعمال کردید، ولی بی تاثیر خواهد بود.
 • IR ۱۷:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
  0 0
  خدا مرگشان دهد .