کنترل سامانه های سرمایشی ادارات تهران از راه دور

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: عزیزی از راه اندازی سامانه تنظیم و کنترل از راه دور دستگاه‌های سرمایشی ادارات بزرگ پایتخت در ساعات اوج بار با استفاده از فناوری‌های مبتنی بر اینترنت اشیا، به منظور کاهش مصرف برق تهران خبر داد.

مسعود عزیزی معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، از راه اندازی سامانه تنظیم و کنترل از راه دور دستگاه‌های سرمایشی ادارات بزرگ پایتخت در ساعات اوج بار با استفاده از فناوری‌های مبتنی بر اینترنت اشیا، به منظور کاهش مصرف برق تهران خبر داد.

سامانه‌های سرمایشی ادارات تهران از راه دور کنترل می‌شود

او با بیان این که حدود ۱۳ درصد از مشترکان و ۱۰ درصد از مصرف برق کشور مربوط به پایتخت است، گفت: اوج مصرف برق تهران در فصول غیر گرم سال، کمتر از ۲۵۰۰ مگاوات است که این میزان در فصول گرم، به ۴۶۰۰ مگاوات بالغ می‌شود و راه اندازی و نگهداری نیروگاه‌های پرهزینه به منظور تامین این میزان مصرف آن هم فقط برای چند ساعت از روز در فصل گرما، امری معقول نبوده و هدررفت قابل توجه منابع مالی و ارزی کشور را به دنبال خواهد داشت.

عزیزی افزود: در امسال با بهره‌گیری از سامانه‌های پیشرفته مبتنی بر اینترنت اشیا، دمای تنظیم شده و چگونگی کارکرد سیستم‌های سرمایشی ادارات پایتخت از راه دور رصد، کنترل و تنظیم می‌شود.

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1393714

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =