از افتتاح مرکز تعویض پلاک خودرو در ارزوئیه تا کشف ۵۰۰ تن گندم قاچاق

با بسته خبرهای انتظامی امروز دهم خرداد ماه ۹۹ با سایت باشگاه خبرنگاران جوان مرکز کرمان همراه باشید.

به گزارش خبرآنلاین از کرمان ؛سرهنگ مهدی پورامینایی فرمانده انتظامی ارزوئیه گفت: با پیگیری‌های به عمل آمده اولین مرکز نقل و انتفال و تعویض پلاک خودرو در شهرستان صبح امروز افتتاح و آغاز به کار کرد.

اوافزود: با توجه به اینکه تاکنون این شهرستان فاقد مرکز تعویض پلاک بود و مردم جهت انجام امورات مربوط به نقل و انتقال خودرو به شهرستان‌های همجوار مراجعه می‌کردند که در راستای خدمت رسانی هرچه بهتر به مردم و کاهش هزینه ها، اولین مرکزنقل و انتفال و تعویض پلاک خودرو با همکاری و مشارکت بخش خصوصی در شهرستان افتتاح شد.

سرهنگ پور امینایی بیان داشت: در این مرکز کلیه خدمات مربوط به نقل و انتقال و تعویض پلاک خودرو به متقاضیان ارائه و در آینده‌ای نزدیک بر تعداد خدمات آن نیز افزوده خواهد شد.

دستگیری سارق حرفه‌ای با ۵۹ فقره سرقت در کرمان

فرمانده انتظامی شهرستان کرمان از دستگیری یک سارق حرفه‌ای و کشف ۵۹ فقره سرقت در عملیات ماموران انتظامی کلانتری ۱۹ این فرماندهی خبر داد.

سرهنگ محمدرضا فداء گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت از ساختمان‌های در حال ساخت در شهر کرمان دستگیری سارق یا سارقان این سرقت‌ها در دستور کار پلیس قرار گرفت.

او ادامه داد: در همین راستا ماموران کلانتری ۱۹ شهر کرمان با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی، متهم را شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی وی را در یک عملیات ضربتی در مخفیگاهش دستگیر کردند.

سرهنگ فداء تصریح کرد: سارق در تحقیقات پلیسی و پس از ارائه مستندات موجود چاره‌ای جز اعتراف نداشت و به ۵۹ فقره انواع سرقت شامل ۳۵ فقره سرقت از ساختمان‌های در حال ساخت، ۱۰ فقره سرقت اماکن خصوصی، ۷ فقره سرقت از معابر عمومی و ۷ فقره سرقت محتویات خودرو در شهر کرمان اعتراف کرد.

شرط استفاده موثر از فضای مجازی ارتقاء سواد رسانه‌ای عموم شهروندان است

رئیس پلیس فتا استان با اشاره به افزایش ضریب استفاده از اینترنت در کشور گفت: رسانه و فضای مجازی به سبب سرعت ارتباطات، اقبال و طرفداران زیادی دارند که از آن‌ها به شرط ارتقاء سواد رسانه‌ای عموم شهروندان می‌توان بهره گیری‌های زیادی داشت.

سرهنگ"امین یادگارنژاد"در نشست مسئولان انتظامی استان با مدیرکل و کارشناسان صدا و سیما گفت: رسانه و فضای مجازی به سبب سرعت ارتباطات، اقبال و طرفداران زیادی دارند و ضریب استفاده از اینترنت در کشور ما نیز رو به رشد است.

او افزود: در همین رابطه طی سال گذشته نسبت به سال ۹۷ حدود ۱۰۴ درصد افزایش جرائم سایبری را داشتیم که این مورد نوید خوبی نیست و از عدم بهره گیری موثر از این فضا خبر می‌دهد.

سرهنگ یادگارنژاد تصریح کرد: طی سال گذشته بیش از ۶۷ مورد مصاحبه با صدا و سیما با رویکرد آگاهسازی عمومی شهروندان نسبت به جرائم فضای مجازی داشتیم که از سال گذشته با راه اندازی رمز دوم، جرائم و کلاهبرداری‌های مرتبط با این موضوع نیز کاهش یافتند.

او تصریح کرد: اقدامات اطلاع رسانی صدا و سیما در کاهش کلاهبرداری‌ها اثربخش بوده، اما برخی جرائم به سمت مسائل اخلاقی رفته اند که می‌طلبد ما نیز با نگاه پیشگیری محور به این سمت برویم.

رئیس پلیس فتا استان گفت: در رابطه با عدم برخورداری عموم مردم از سواد رسانه‌ای و مهارت‌های بهره گیری مفید از ابزارآلات ارتباطی نوین بهتر است تاکید کنیم مردم تصور نکنند فضای مجازی آلبوم شخصی است و برخی حساس سازی‌های دیگر نیز باید از طریق رسانه صورت بگیرد.

کشف ۸۰۰ تن گندم قاچاق از یک انبار در ارزوئیه

فرمانده انتظامی استان کرمان از کشف بیش از ۸۰۰ هزار کیلوگرم گندم قاچاق دپو شده در یک انبار در شهرستان ارزوئیه خبر داد.

سردار عبدالرضا ناظری گفت: ماموران پلیس آگاهی شهرستان ارزوئیه در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالاهای اساسی و جلوگیری از هدر رفت سرمایه‌های ملی ضمن انجام اقدامات اطلاعاتی یک انبار دپوی گندم قاچاق را شناسایی کردند.

او افزود: ماموران انتظامی با هماهنگی قضائی از این انبار ۸۰۰ هزار کیلوگرم گندم دپو شده قاچاق را کشف و در این رابطه ۲ متهم را دستگیر کردند.

سردار ناظری با اشاره به اینکه متهمان هیچ گونه مدرک و مجوزی جهت نگهداری این محموله گندم نداشتند، تصریح کرد: این انبار که مشخص شد خارج از شبکه اداره غله استان است، پلمب و ارزش گندم‌ها نیز توسط کارشناسان ۲۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شد.

فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه متهمان در این انبار، گندم‌های مرغوب و نامرغوب را مخلوط می‌کردند، گفت: سودجویان و مخلان امنیت اقتصادی کشور بدانند اینگونه تخلفات زیانبار برای اقتصاد، معیشت و سلامت مردم از چشمان پلیس دور نخواهد ماند.

دستگیری سارق احشام در سیرجان

فرمانده انتظامی سیرجان از دستگیری یک نفر سارق احشام و کشف ۱۷ راس گوسفند سرقتی در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ"محمدرضا ایران نژاد گفت: در پی وقوع سرقت احشام در یکی از روستاهای شهرستان، شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود: سرانجام با تلاش شبانه روزی مأموران پلیس آگاهی در این رابطه یک متهم شناسائی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.

او افزود: متهم دربازجویی‌های تکمیلی و فنی پلیس به سرقت ۱۷ راس گوسفند به ارزش ۹۰۰ میلیون ریال از یکی از روستاهای شهرستان سیرجان اعتراف کرد.

توقیف ۹۵ دستگاه موتورسیکلت و خودروی متخلف در سیرجان

فرمانده انتظامی سیرجان از توقیف ۲۴ دستگاه موتورسیکلت و ۷۱ دستگاه خودرو متخلف در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ محمدرضا ایران نژاد گفت: طرح برخورد با خودروها و موتورسیکلت سواران متخلف توسط پلیس این شهرستان اجراء و در اجرای این طرح ۲۴ دستگاه موتور سیکلت و ۷۱ دستگاه خودرو متخلف توقیف شد.

او افزود: خودروها و موتورسیکلت‌های توقیفی با ایجاد آلودگی صوتی و صدای ناهنجار، حرکات غیرمتعارف، تخلفات حادثه ساز، تخطی از سرعت مجاز، حرکات نمایشی، حرکت در پیاده رو و عدم استفاده از کلاه ایمنی برای خود و دیگران ایجاد خطر می‌کردند که توقیف و روانه پارکینگ شدند.

پلمپ ۱۶ واحد صنفی متخلف در ریگان

فرمانده انتظامی ریگان از پلمپ ۱۶ واحد صنفی متخلف در اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند به منظور کاهش زنجیره انتقال ویروس کرونا در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ حمیدرضا تاج آبادی گفت:در اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند و کاهش زنجیره انتقال ویروس کرونا، طرح برخورد با واحدهای صنفی متخلف در این شهرستان در حال اجرا است.

او گفت:علیرغم اطلاع رسانی‌ها و تذکرات قبلی به واحدهای صنفی در اجرای این طرح، تعداد ۱۶ واحد صنفی متخلف به علت عدم رعایت دستورالعمل‌های صادره ستاد پیشگیری از بیماری کرونا و دارا بودن سایر تخلفات پلمپ شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان ریگان در پایان از مردم خواست: به منظور قطع زنجیره گسترش ویروس کرونا همکاری بیشتری با مراکز بهداشتی و نیروی انتظامی داشته باشند و از تردد غیر ضروری در سطح شهر پرهیز کنند.

سقوط مرد ۶۳ ساله از کوه

فرمانده انتظامی شهرستان کرمان از فوت یک مرد ۶۳ ساله به علت سقوط از کوه در محدوده آبگرم جوشان گلباف خبر داد.

سرهنگ محمد رضا فداء گفت: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر سقوط از کوه‌های اطراف آبگرم جوشان، بلافاصله ماموران انتظامی به همراه دیگر نیروهای امدادی به محل حادثه اعزام شدند.

اواظهار داشت: ماموران در بررسی‌های اولیه مشاهده کردند مردی حدودا ۶۳ ساله برای تفریح به آبگرم رفته که به دلیل نامعلوم از ارتفاء ۳۰۰ الی ۴۰۰ متری به پائین سقوط و فوت کرده است.

سرهنگ فداء با اشاره به اینکه جسد متوفی برای سیر مراحل قانونی تحویل پزشک قانونی شد گفت: رعایت نکات و اصول ایمنی در ارتفاعات ضروری است به خاطر داشته باشید کوهنوردی با پیاده روی و تپه نوردی تفاوت داشته و صرفا یک تفریح نیست بلکه یک ورزش کاملا جدی و تکنیکی ولی توام با تفریح است.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمان از شهروندان خواست: از سفر به مناطق کوهستانی به صورت تنهایی جداً پرهیز کنید و از مسیرهای تعیین شده و ساده‌ترین و مطمئن‌ترین راه ممکن، آهسته و یکنواخت حرکت کنید و از حرکت در ارتفاعات بلند پرهیز و در تپه‌های پرشیب بصورت دویدن حرکت نکنید، تا شاهد این گونه حوادث دلخراش نباشیم.

کشف دپوی ۲۵۰ کیلو تریاک در عملیات تکاوران پلیس کرمان

فرمانده انتظامی استان کرمان از کشف ۲۵۰ کیلوگرم تریاک دپو شده در یک منزل و غافلگیری یک قاچاقچی حین نگهبانی از این مواد در عملیات ماموران یگان تکاوری ۱۱۶ شهرستان"کهنوج"خبر داد.

سردار عبدالرضا ناظری گفت: ماموران یگان تکاوری ۱۱۶ شهرستان"کهنوج"با انجام کار اطلاعاتی از دپوی یک محموله سنگین موادمخدر در یکی از مناطق محدوده این شهرستان مطلع شدند.

او افزود: در این رابطه ماموران ضمن هماهنگی قضایی و طی یک عملیات ضربتی مکان مورد نظر را محاصره و در بازرسی از ۲ خودروی پارک شده در حیاط این منزل در مجموع ۲۵۰ کیلو و ۳۵ گرم تریاک کشف و یک قاچاقچی را دستگیر کردند.

46

کد خبر 1393880

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =