تسریع در ساخت مسکن محرومان چهارمحال و بختیاری صورت گیرد

‍ استاندار چهارمحال و بختیاری در جلسه بررسی روند احداث ۲۴۴۰ واحد مسکونی روستائیان نیازمند در استان اظهار کرد : حل مسائل و مشکلات این واحدها جهت تسریع در روند اجرای این پروژه باید مدنظر قرار بگیرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی استانداری، اقبال عباسی افزود : حمل و نقل مصالح، یکسان نبودن قیمت مصالح در شهرستان‌های مختلف، بالا بودن کرایه حمل و نقل مصالح، کمبود کارگر و بسته بودن برخی از راه‌های روستایی نیز از دیگر موانع و مشکلات احداث مسکن محرومان است که بخشداران، دهیاران و فرمانداران باید سایر موانع و مشکلات را احصا کنند تا برای حل آن‌ها بتوان از دستگاه‌های مربوطه پیگیری لازم را انجام داد.

وی عنوان کرد: متولیان می‌توانند برای خاکبرداری، حمل مصالح، تأمین سیمان و میلگرد از ظرفیت سایر دستگاه‌های اجرایی و پیمانکاران بهره‌مند ببرند تا روند اجرای ساخت این مساکن تسریع شود.

عباسی با تأکید بر اینکه متقاضیان بسیاری درخواست استفاده از تسهیلات برای ساخت مسکن در روستاهای چهارمحال و بختیاری را دارند، گفت: قول افزایش تعداد مسکن محرومان به تعداد ۲ هزار واحد دیگر توسط رئیس سازمان برنامه و بودجه داده شده است، اما این افزایش مشروط به اتمام ساخت ۲۴۴۰ واحد مسکونی در مدت تعیین شده یکساله است، بنابراین مدیران مرتبط، دهیاران، بخشداران و فرمانداران آستین همت را بالا بزنند.

استاندار چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: دهیاران در اولین فرصت زمان  پایان احداث مسکن محرومان را در روستای خود تخمین زده و اعلام کنند و سپس به صورت هفتگی گزارش روند پیشرفت فیزیکی ساخت این واحدها را ارسال کنند.

عباسی افزود: می‌توان از ظرفیت‌های گروه‌های خیری و کمک‌های مومنانه نیز برای ساخت واحدهای مسکونی محرومان بهره‌مند شد، همچنین برای جلوگیری از طولانی شدن روند ساخت واحدها استعلامات مجدد توسط بانک‌ها حذف شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری در پایان عنوان کرد: یک نماینده از دفتر عمرانی استانداری، بنیاد مسکن، برنامه و بودجه، دستگاه‌های حمایتی در شهرستان‌ها برای بررسی وضعیت احداث مسکن محرومان در شهرستان‌ها به صورت جداگانه حضور پیدا کنند و مشکلات را احصا کنند، اگر حل مشکلات خارج از حیطه وظایف استانی بود این مسائل از مسئولان بالادستی پیگری می‌شود.

46

کد خبر 1394039

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =