اهدای پلاسمای بهبود یافتگان کرونا برای درمان بیماران در مازندران

مدیرکل انتقال خون مازندران گفت: تاکنون ۴۶ نفر از مازندرانی‌ها موفق به اهدای پلاسما شدند.

به گزارش خبرآنلاین از ساری :اسماعیل پوریانی اظهار کرد: با شیوع کرونا و قرنطینه خانگی به‌دلیل کاهش مراجعات ذخایر خونی استان حدود ۶۰درصد کاهش یافت و از آن زمان تاکنون حضور مستمر مردم این کاهش به حدود ۱۲ تا ۱۵ درصد رسید.

وی افزود: باتوجه به عمر فرآورده‌های خونی تاکید بر حضور مستمر و پررنگ اهداکنندگان است تا با کمبود خون و فرآورده‌های خونی مواجه نشویم.

مدیرکل انتقال خون مازندران به پویش شکرانه سلامت اشاره کرد و گفت: به بهبودیافتگان کووید ١٩ که یک ماه از بهبودی کامل آنان سپری شده  اعلام کردیم تا به شکرانه بازیابی سلامتی‌شان با اهدای پلاسما در مرکز انتقال خون بابل به یاری بیماران درگیر با این ویروس بشتابند.

این مسؤول با اعلام اینکه تاکنون ۴۶ نفر از مازندرانی‌ها موفق به اهدای پلاسما شدند، اضافه کرد: به‌طور حتم آنتی‌بادی‌های ایجاد شده در بدن آنها در بهبود بیماران موثر خواهد بود.

پوریانی یادآور شد: پلاسما بخش مایع  زرد رنگ خون است که ٥٥ درصد خون را تشکیل می دهد و اهدای آن امری معمول و شناخته شده در جهان است و هیچگونه تأثیری در افت میزان خون اهداکنندگان نخواهد داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان ۱۰هزار و ۹۷۲ نفر از اهداکنندگان به پایگاه‌های انتقال خون مازندران مراجعه کردند، افزود: از این تعداد ۸هزار و ۸۷۸ نفر موفق به اهدای خون شدند که ۵هزار و ۳۲۹ نفر اهداکننده مستمر، ۲هزار و ۳۰۷ نفر باسابقه و یک‌هزار و ۲۴۲ نفر باراولی بودند.

مدیرکل انتقال خون مازندران اظهار کرد: از میان اهداکنندگان در ماه مبارک رمضان ۸هزار و ۵۹۰ نفر مرد و ۲۸۸ نفر از بانوان بودند.

پوریانی در پایان گفت: به همه گروه‌های خونی به ویژه گروه‌های خونی O- و A+ و B+ و B- نیاز داریم که لازم است اهداکنندگان همانند گذشته حضور مستمر و پررنگی در پایگاه‌های انتقال خون داشته باشند، به این دلیل که نیاز خون برای بیماران دائمی و همیشگی است.

۴۸

کد خبر 1394307
آخرین اخبار و اطلاعیه های فروش خودرو car.ir

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =