شکل امتحان گرفتن دانشگاه‌های تهران معلوم شد

مهر نوشت: معاون دانشجویی دانشگاه تهران با اشاره به اینکه نحوه برگزاری امتحان در دانشگاه های تهران و البرز مشخص شد، گفت: ۳ مرکز دانشگاهی به عنوان محل برگزاری امتحان در شهرستان های اطراف تعیین شده است.

سعید حبیبا در خصوص مسائل مورد بحث در جلسه اخیر دبیران مناطق ده‌گانه و معاونان دانشجویی دانشگاه‌های منطقه یک، گفت: در این جلسه عمدتا در خصوص روش برگزاری امتحانات و بازگشایی خوابگاه ها گفتگو و مقرر شد امتحانات کارشناسی اکثر دانشگاه های منطقه یک (دانشگاه های تهران و البرز)، در وهله نخست به صورت مجازی برگزار شود.

وی ادامه داد: با این وجود اما، آن دسته از دانشجویان که در تهران و یا حتی مقیم شهرستان های اطراف و نزدیک به تهران اقامت داشته و نیازی به خوابگاه ندارند، می توانند طبق برنامه اعلام شده در دانشکده های مربوطه حضور پیدا کنند و امتحان بدهند.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران افزود: همچنین آن دسته از دانشجویان که در شهرهای مختلف کشور ساکن هستند، طی یکی ۲ هفته آینده، فرصت دارند که از طریق سامانه گلستان دانشگاه اعلام کنند که تمایل دارند در چه شهری امتحان بدهند، تا پس از هماهنگی های لازم، در همان شهرهای محل سکونت شان و در یکی از مراکز دانشگاهی (پیام نور، علمی کاربردی، فرهنگیان و ..) در امتحانات شرکت کنند. 

حبیبا ادامه داد: امتحانات تحصیلات تکمیلی بر این اساس است که اولویت نخست، آزمون بصورت حضوری است، ولی اگر امکان برگزاری امتحانات به صورت حضوری فراهم نباشد، در وهله دوم امتحانات به صورت مجازی برگزار خواهد شد. 

وی همچنین با بیان اینکه در حال حاضر قابل پیش بینی نیست و نمی توان به قطعیت عنوان داشت که ترم آینده بصورت حضوری برگزار می شود یا غیرحضوری، اظهار داشت: مشخصا خروجی های این ترم، مسیر ما را در برگزاری ترم بعد روشن خواهد کرد. 

حبیبا گفت: در عین حال نحوه برگزاری کلاس های ترم آینده در وهله اول باز می گردد به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا. اگر این ستاد مصوبه ای مبنی بر برگزاری کلاسها به صورت مجازی و یا بازگشایی کلاسها داشته باشد، طبیعتا ما حسب ابلاغ، عمل خواهیم کرد.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران ادامه داد: هرچند ترجیح ما بر این است که شرایط به گونه ای باشد تا کلاس ها به صورت حضوری باشد، با این وجود اما اگر وضعیت شیوع بیماری، حاد باشد و امکان برگزاری کلاس ها به صورت حضوری فراهم نشود، قطعا به صورت مجازی برگزار خواهد شد؛ در این خصوص، ما تابع تصمیمات ستاد ملی کرونا هستیم.

دانشگاه های البرز و دانشگاه های واقع در تهران از جمله دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه الزهرا، دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی، دانشگاه تهران، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه علم و صنعت، دانشگاه هنر، دانشگاه خوارزمی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه فنی و حرفه ای و دانشگاه جامع علمی کاربردی جزء دانشگاه های منطقه یک محسوب می شوند.

۲۳۵۲۳۱
کد خبر 1394432

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =