۰ نفر
۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۷
سقف تسهیلات مسکن افزایش یافت

فارس به نقل از معاون بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نوشت: وزارت کشور، پیشنهاد ساخت ۵۰۰هزار واحد مسکونی را داده است بنابراین با توجه به سابقه بنیاد مسکن در ساخت مسکن روستایی در صورت پشتیبانی بانک‌ها برای اعطای تسهیلات، ظرفیت ساخت ۵۰۰هزار واحد مسکونی وجود دارد.

عزیزالله مهدیان معاون بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ضمن بیان این نکته که سقف تسهیلات مسکن روستایی بر اساس توان بازپرداخت اقساط توسط روستاییان افزایش یافته است، گفت: با پیگیری‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سقف تسهیلات مسکن روستایی با افزایش ۱۰میلیون تومانی از ۴۰میلیون تومان به ۵۰میلیون تومان می‌رسد.

معاون بازسازی بنیاد مسکن، ضمن اشاره به پرداخت ۲۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات مسکن روستایی در طول سال‌های گذشته، عنوان کرد: امکان استفاده از منابع مالی تسهیلات بازگشتی مسکن مهر در اعطای تسهیلات مسکن روستایی وجود ندارد، زیرا خط اعتباری ایجاد شده برای مسکن مهر تنها در اختیار بانک مسکن است اما تسهیلات مسکن روستایی اختصاص به بانک خاصی ندارد و همه بانک‌های عامل در کشور، موظف به تامین اعتبار تسهیلات مسکن روستایی هستند.

پیشنهاد ساخت 500 هزار مسکن روستایی در سال جاری/افزایش سقف تسهیلات به 50 میلیون

پیشنهاد ساخت ۵۰۰هزار واحد مسکونی روستایی در سال جاری

وی در بیان اثربخش بودن تسهیلات مسکن روستایی، افزود: تسهیلات مسکن روستایی تنها تسهیلاتی است که ضمانت آن به صورت سفته زنجیره ای انجام می‌پذیرد. بدین‌ترتیب که هر ۳متقاضی با تامین سفته برای هر نفر نسبت به دریافت وام اقدام می‌کنند که این روش ضمانت تسهیلات ساده‌ترین شیوه ضمانت تلقی می‌شود.

مهدیان در پایان با اشاره به حضور ۳میلیون واحد مسکونی غیر شهری در بافت فرسوده و تهدید جدی بلایای طبیعی برای خانوارهای ساکن واحدهای فرسوده روستایی، گفت: برنامه بنیاد مسکن ساخت ۲۰۰هزار واحد مسکونی روستایی در سال جاری است اما سازمان مدیریت بحران وزارت کشور، پیشنهاد ساخت ۵۰۰ هزار واحد مسکونی را داده که این پیشنهاد مورد توجه ریاست جمهوری قرار گرفته است. بنابراین با توجه به سابقه بنیاد مسکن در ساخت مسکن روستایی در صورت پشتیبانی بانک‌ها برای اعطای تسهیلات، ظرفیت ساخت ۵۰۰هزار واحد مسکونی وجود دارد.

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1394560

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =