رایگان شدن برق مشترکان کشاورزی همکار در برنامه های کاهش پیک بار تابستان سال جاری

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان با اشاره به برنامه های تشویقی مدیریت مصرف برق در بخش کشاورزی گفت: مشترکین کشاورزی همکار که در ایام پیک بار تابستان ( ۱۵ خرداد لغایت ۱۵ شهریور ) از ساعت ۱۳ الی ۱۷ از برق استفاده نکنند علاوه بر اینکه هزینه برق مصرفی آن ها در سایر ساعات شبانه روز به صورت رایگان محاسبه خواهد شد، مشمول دریافت پاداش های تشویقی براساس دستورالعمل های وزارت نیرو خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، هیوا لهونیان اظهار داشت: چاه های آب کشاورزی، سهم قابل توجهی در مصرف انرژی برق و شکل گیری پیک بار استان داشته و نقش چشمگیری در برنامه های پیک سایی تابستان ایفا می کنند.
 وی در ادامه افزود: این شرکت در حال حاضر ۶۶۳ هزارمشترک برق دارد که به آنان  خدمات ارائه می نماید، از این مجموع تعداد ۱۰۴۹۴ اشتراک مربوط به چاه های آب کشاورزی هستند که ۲۵ درصد سهم مصرف انرژی استان را به خود اختصاص می دهند.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان خاطر نشان کرد: علاوه بر این طرح، آن دسته از مشترکین کشاورزی که برای کل ۲۴ ساعت شبانه روز و در طول هفت شبانه روز  ( متوالی و غیر متوالی ) در فاصله زمانی یکماه هیچ گونه مصرفی نداشته باشند، هزینه برق مصرفی مابقی ایام ماه فوق نیز ( ۲۴ روز ) به صورت رایگان محاسبه خواهد شد.
لهونیان اضافه کرد: در راستای طرح “فهام” (فراسامانه هوشمند اندازه گیری و مدیریت انرژی ) ، این شرکت تاکنون نزدیک به ۵۰۰۰ دستگاه کنتور هوشمند برروی چاه های آب کشاورزی استان با هدف اجرا برنامه های مدیریت مصرف و قرائت از راه دور، نصب نموده است.       
وی با بیات اینکه در برنامه کاهش اوج بار تابستان سال جاری، برای بخش کشاورزی ۲۳٫۵ مگاوات از سوی شرکت توانیر برای استان کردستان پیش بینی شده افزود: در سال گذشته ۱۹۰۲ مشترک کشاورزی با این شرکت در مدیریت مصرف برق همکاری داشته و جمعا بالغ بر ۷۳۲ میلیون تومان پاداش مشارکت، از طریق بستانکار کردن صورت حساب برق مصرفی آنان، اعمال نموده است.

46

کد خبر 1395018

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =