اهمیت نظر کارشناسان رسمی در پرونده‌های قضایی

رییس کل دادگستری قزوین گفت: کلیه دستگاه‌های دولتی از ارجاع مستقیم کارشناس بدون هماهنگی با مرکز کارشناسان قوه قضاییه خودداری کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ حجت الاسلام والمسلمین قدرتی، رییس کل دادگستری قزوین در رابطه با اقدامات صورت گرفته در بحث رسیدگی به برخی از معضلات کانون کارشناسان گفت: به تمامی ادارات دولتی ابلاغیه ای ارسال شده است که طبق آن، با توجه به مقررات قانونی، کلیه ادارات، موسسات، شرکت ها و دستگاه های دولتی مکلف به استفاده از کارشناس رسمی می باشند و از ارجاع مستقیم کارشناس به ویژه کارشناس خاص بدون هماهنگی با کانون رسمی دادگستری و مرکز کارشناسان قوه قضاییه خودداری کنند.
مقام ارشد قضایی استان افزود: معضل دیگر در رابطه با دستمزد کارشناسان کانون است که در مواردی به درستی به آن توجه نمی شود و این خود دلیلی بر عدم دقت در کار و لغزش از سوی کارشناسان می شود که این مسئله باید از سوی مسئولان مربوطه مورد بررسی قرار گیرد تا به این ترتیب رعایت انصاف و عدالت صورت گیرد.
در ادامه حسن علائی رییس کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان در رابطه با کمبود نیرو در کانون کارشناسان بیان کرد: در بعضی از رشته ها مانند: حسابداری، نقشه برداری، ثبت و... با کمبودنیرو مواجه هستیم که جهت رفع این کمبود از ظرفیت استان های مجاور استفاده می شود. که در رابطه با این مسئله لازم است اقدماتی صورت گیرد تا نیروی مورد نیاز از خود استان تامین شود.

48

کد خبر 1395072

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =