دادستان انتظامی کانون کارشناس رسمی دادگستری البرز گفت: بالای 90 درصد نظرات کارشناسان رسمی دادگستری استان در ر وند رسیدگی به پرونده های قضایی صحیح و درست بوده است.

به گزارش خبرآنلاین داوود بیات روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگاران افزود: عدم ارائه اسناد و دادن اطلاعات اشتباه از جمله مواردی است که سبب به خطا افتادن کارشناسان می شود.

وی بیان داشت: امسال 30 مورد پرونده شکایت از کارشناسان رسمی دادگستری استان داشتیم که سه مورد آنها منجر به کیفر خواست شده و مابقی شکایت ها صحیح نبوده است.

بیات ادامه داد: این در حالی است که در صورت ارایه اسناد و مدارک درست کارشناس می توانست نظر درست داده و مشکلی نیز پیش نیاید.

وی افزود: یکی از دستگاه هایی که می توان به جرات کمترین مشکل به لحاظ کارکردی در سطح کشور استان دارد، کانون کارشناسان رسمی جمهوری اسلامی ایران است.
بیات ادامه داد: کارشناس رسمی دادگستری جمهوری اسلامی ایران باید مسیرهای زیادی را برای کسب عنوان کارشناسی عبور کند، از نظر علمی، عقیده و مقید بودن به نظام و اینکه انسان عادلی باشد، همه اینها مواردی هستند که در یک کارشناس جمع شده است.

دادستان انتظامی کانون کارشناس رسمی دادگستری البرز افزود: با کسب این ویژگی ها است که می تواند در جایگاه یک کارشناس قرار گرفته و نظرات خود را در اختیار قاضی با هدف کشف حقیقت قرار دهد.

بیش از 400 کارشناس دادگستری در استان البرز فعال هستند.

 

 

46

کد خبر 815222

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =