پنج کیلومتر اول جاده قزوین - رحیم آباد کلاچای به راه اصلی ارتقا یافت

مدیر کل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: با توجه به توافقات و پیگیری‌های انجام شده، علاوه بر احداث راه اصلی، ۶۵۰۰متر از ابتدای مسیر موجود نیز بهسازی و روکش آسفالت می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ ابراهیم مبارک قدم، مدیر کل راه و شهرسازی استان قزوین در جلسه‌ای با موضوع جاده قزوین رحیم آباد کلاچای برگزار شد، گفت: با توجه به توافقات انجام شده، مقرر شد قسمتی از این پروژه در پنج کیلومتر اول، تبدیل راه فرعی به راه اصلی درجه یک را انجام دهیم.
او افزود: در ۵کیلومتر اول قسمت عمده کار انجام شده و ۶۰درصد از ابنیه از سه راهی باراجین تا میزوج کار شده است.
مدیر کل راه و شهرسازی افزود: در ابتدا و انتهای این طرح هم قرار است یک تقاطع غیر همسطح داشه باشیم که با توجه به شرایط جاده موجود و همچنین با توجه به ترددهای قابل توجه در قسمت های اولیه این پروژه، پیگیری هایی از وزارتخانه انجام شده تا جاده موجود نیز بهسازی شده و شرایطش بهتر شود.
مبارک قدم اضافه کرد: این فرآیند هم تردد ترافیک را تسهیل می کند و هم ایمنی را افزایش می دهد و در صورت راه اندازی پروژه احداث راه اصلی، می توانیم با استفاده از محور موجود، ترافیک را به شکل رفت و برگشتی هدایت کنیم.
او بیان کرد: برای مسیر موجود به طول ۶۵۰۰متر مقرر شد دو طرف جاده شانه سازی انجام شده و روکش آسفالت در چند لایه اجرا شود.
مبارک قدم خاطر نشان کرد: گارد ریل، خط کشی و علائم هم توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای انجام می شود.
این مقام مسئول درباره پیش بینی اعتبارات این کار نیز گفت: اعتبار برآورد شده برای این موضوع ۴میلیارد تومان است که یک بخشی از این اعتبارات باید از طریق سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تامین شود که بتوانیم از اعتبارات ملی هم استفاده کنیم.

48

کد خبر 1395073

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =