استاندار قم: مدیران روند اداری طولانی‌مدت را در قبال تولیدکنندگان کنار بگذارند

استاندار قم گفت: با توجه به مشکلات اقتصادی و دغدغه‌های تولید، مدیران دستگاههای اجرایی، روندد اداری طولانی‌مدت را در قبال تولیدکنندگان کنار بگذارند.

به گزارش خبرآنلاین از قم : بهرام سرمست در حاشیه دهمین کارگروه تسهیل و رفع موانع در روند بازدید میدانی از ۴ واحد صنعتی در جاده قم کاشان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بازدید ها از سال قبل در روزهای سه شنبه به طور جدی آغاز شد تا بتوانیم موانع تولید را در معنای واقعی و به طور مستمر رفع کنیم.

استاندار قم افزود: در این بازدیدها مهم‌ترین مشکلات و مسائل تولید را احصا می‌کنیم و در جریان فعالیت‌ها و دغدغه‌ها قرار می‌گیریم و دردها و حرف‌های تولیدکنندگان را می‌شنویم و برای آن ها با توجه به اینکه تمامی دستگاه‌های اجرایی در حاشیه بازدیدها حضور دارند، فکری برای رفع موانع می‌کنیم.

وی تصریح کرد: بازدیدهای میدانی موجب می‌شود تا برخی از مشکلات تولید در واحدهای صنعتی که به راحتی دیده نمی‌شود، احصا شده و بتوانیم با همفکری بهتر، این مشکلات را از مسیر تولید برداریم.

سرمست عنوان کرد: در قم، ظرفیت های مهمی در تولید و اشتغال وجود دارد و باید در حفظ این ظرفیت‌ها، تلاش کرد، امروز در بازدید از منطقه صنعتی در جاده کاشان، در جریان مشکلاتی چون تامین آب شرب، فقدان سرمایه در گردش مناسب و مشکلات بانکی قرار گرفتیم.

وی خاطرنشان کرد: تقاضای ما در سال جهش تولید این است با توجه به مشکلات اقتصادی و دغدغه‌های تولید، مدیران دستگاههای اجرایی، روندد اداری طولانی‌مدت را در قبال تولیدکنندگان کنار بگذارند.

استاندار قم گفت: دستگاههای اجرایی باید پشتیبان خوبی برای تولیدکنندگان باشند و روند اداری را تسهیل کنند و خود را به جای تولیدکننده بگذارند تا دلسوزانه‌تر بتوانند این گرفتاری‌ها را پیگیری نمایند.

وی افزود: همچنین توصیه داریم تولید کنندگان کیفیت تولیدات را مورد تاکید قرار دهند، مهم‌ترین معیار در تولید، سلامت و امنیت غذایی و صیانت از سلامت شهروندان است.

سرمست تصریح کرد: سال گذشته برای ایجاد ارتباط بهتر صنعت گران و تولیدکنندگان با مدیریت استان و عدم گرفتاری در فرآیندهای اداری، به صدور کارتهای ویژه‌ای اقدام کردیم تا کارآفرینان بتوانند به دفاتر مراجعه کنند و ظرف یک هفته برنامه ملاقات حضوری‌شان فراهم شود.

وی بیان کرد: ما باید مشکلات را از نزدیک و از زبان تولیدکنندگان بشنویم، اگر ببینیم برخی از این واحدها در جهت هماهنگی مشمول مرور زمان می‌شوند شماره مستقیم را در اختیارشان قرار می‌دهیم تا در ساعات غیراداری نیز بتوانند جویای رفع مشکلات باشند.

استاندار قم تاکید کرد: آنچه اهمیت دارد حفظ ظرفیت‌های تولید و جلوگیری از تعطیلی این واحدها و همراهی برای توسعه پایدار است تا بتوانیم این مشکلات را پشت سر بگذاریم.

۴۸

کد خبر 1395150

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =