خشونت‌ها در آمریکا به نفع ترامپ است یا بایدن؟

ترامپ و بایدن تلاش می کنند از اختلاف دیدگاه آمریکایی ها بر سر یک موضوع محوری یعنی برخورد خشونت بار مکرر پلیس با آمریکایی های آفریقایی تبار و به طور کلی اختلاف آمریکایی ها بر سر نژادپرستی، برای جذب آراء آمریکایی ها بهره برداری کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،طارق الشامی در روزنامه ایندیپندنت عربیا چاپ انگلیس با عنوان «چرا حوادث مینیاپولیس در کانون کارزار انتخابات آمریکا قرار گرفت؟» نوشت:

ترامپ و بایدن تلاش می کنند از اختلاف دیدگاه آمریکایی ها بر سر یک موضوع محوری یعنی برخورد خشونت بار مکرر پلیس با آمریکایی های آفریقایی تبار و به طور کلی اختلاف آمریکایی ها بر سر نژادپرستی، برای جذب آراء آمریکایی ها بهره برداری کنند.

دونالد ترامپ تلاش می کند از فرصت ایجاد شده برای جذب آراء سفیدپوستان میانه رو و جدا کردن آنها از آفریقایی تبارها که جو بایدن برای پیروزی در انتخابات به آراء آنها نیاز دارد، بهره برداری کند. به همین علت ترامپ با خانواده سیاه پوستی که به دست پلیس در مینیاپولیس کشته شد ابراز همدردی و در عین حال بر توسل به زور برای فرونشاندن اعتراضات تاکید کرد.

جو بایدن نیز به جذب آراء آفریقایی تبارهایی نیاز دارد که میزان مشارکت آنها در انتخابات در سال های 2012 و 2016 در ایالت هایی که رای آنها سرنوشت ساز است، کاهش یافت. به همین علت در حال بررسی گزینه انتخاب معاون خود از بین آفریقایی تبارها است.

بایدن به همان میزان که تاکید دارد آراء آفریقایی تبارها را از دست ندهد، تلاش می کند آراء سفیدپوستان میانه رو را جذب کند. او در دهه 1960 شاهد بود که سفیدپوستان میانه رو از دموکرات ها حمایت کردند که تاکید داشتند سیاه پوستان و رنگین پوستان آمریکایی باید از حقوق اساسی برابر با سفیدپوستان برخوردار باشند. اما آشوبها پس از قتل مارتین لوترکینگ موجب شد سفیدپوستان میانه رو به ریچارد نیکسون جمهوری خواه رای دهند که بر بازگرداندن نظم و امنیت به کشور تاکید داشت. بنابراین نحوه برخورد بایدن و دموکرات ها با اعتراضات و آشوب های کنونی در مینیاپولیس و سایر شهرهای آمریکا به چالشی برای آنها تبدیل شده است.

310 310

کد خبر 1395334
آخرین اخبار و اطلاعیه های فروش خودرو car.ir

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • علی محمدی IR ۱۶:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
  3 1
  تمامی نمایندگان دموکرات آمریکا وچین و روسیه همه باهممتحد شدند که بتوانند آقای ترا مپ را منزوی نمایند که امسال بعنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب نشود ولی تمای اینها نادان وبیسواد هستند آقای ترامپ یکی از بهترین رئیس جمهور های آمریکا بوده است وحتما دوباره رای خواهد اورد
 • IR ۱۹:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
  1 0
  کاملا مشخص است که بعضی ها در جریان این اعتراضات شعارهای انحرافی سر میدهند که اعتراض به حاشیه برود