زمانی که استقلال فدراسیون برای تاج مهم بود

مهدی تاج رئیس سابق فدراسیون فوتبال در مصاحبه اخیر خودش اعلام کرده به پیشنهاد وزیر ورزش و جوانان مارک ویلموتس را انتخاب کرد اما آیا این اعتراف نشان دهنده عدم استقلال فدراسیون فوتبال در دوره مدیریت سابق نیست؟

سپهر ستاری:رئیس سابق فدراسیون فوتبال زمانی که برای دفاع از ادامه فعالیت بازنشستگان و عدم اجرای قانون در این فدراسیون به مجلس شورای اسلامی رفته بود در آنجا گفت: «ماندن یا نماندن در فدراسیون برای ما مهم نیست، مسئله ای که برای ما اهمیت دارد استقلال فدراسیون است. در همین رابطه الزامات بین المللی وجود دارد که فدراسیون فوتبال باید استقلال خودش را حفظ کند.»

حالا این سوال مطرح می شود که آیا ادعای استقلال فدراسیون فقط در زمانی کاربرد داشت که تاج برای ماندن خودش و اعضای بازنشسته هیات رئیسه تلاش می کرد رضایت مجلس را جلب کند؟ استقلال فدراسیون که مورد تاکید فیفا است و به این معنی است که سرمربی تیم ملی با نظر وزارت ورزش انتخاب شود و فدراسیون فوتبال بدون دخالت،مجری چنین تصمیم باشد؟ یا استقلال به این معناست که مرکز تجاری و فرهنگی ایران و هلند مربی بلژیکی را معرفی کند؟

البته امروز وزارت ورزش هم به شکل رسمی ادعای تاج را تکذیب و اعلام کرده تنها به توصیه انجمن دوستی ایران و هلند 3 گزینه را جهت بررسی به فدراسیون فوتبال معرفی کرد که یکی از این گزینه ها ویلموتس بود.

252 251

کد خبر 1396133

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =