۶ نفر
۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۵
«سیر تا احمق» به بازار می‌آید

جلد اول کتاب «سیر تا احمق» به نویسندگی مهدی جمشیدی توسط نشر فارابی منتشر خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مهدی جمشیدی، نویسنده «سیر تا احمق» از انتشار این کتاب توسط انتشارات فارابی خبر داد و افزود: با پایان یافتن مرحله ویرایش مطالب جلد اول، این اثر به زودی وارد بازار نشر خواهد شد.

جمشیدی با اشاره به انتشار جلد نخست کتاب گفت؛ در ابتدا قرار بود «سیر تا احمق» در یک جلد منتشر شود اما با توجه به تصمیم من، کتاب مذکور در دو جلد مجزا منتشر می‌شود که جلد اول آن به نوعی مقدمه این اثر محسوب می‌شود.

این پژوهشگر و نویسنده به ویژگی‌های کتاب نیز اشاره کرد و گفت: برای اولین‌بار است که اثری با موضوع شناخت و نجات احمق منتشر خواهد شد که می‌توان گفت «سیر تا احمق» یک نهج الحماقه یا دایره المعارف احمق شناسی محسوب می‌شود که توسط نویسنده ایرانی تالیف شده است.

جمشیدی در ادامه ضمن انتقاد از بازار نشر در ایران گفت: با وجود نویسندگان توانمند ایرانی، متاسفانه شاهد هستیم که ناشران داخلی روز به روز کتاب‌های ترجمه شده را منتشر می‌کنند و به تعبیری منفعت مالی را در این موضوع می‌بینند و مخاطبان هم مانند خرید کالاهای خارجی، تمایل به خواندن کتاب‌های ترجمه شده دارند.

جمشیدی اشاره‌ای هم به ترجمه کتاب‌های ایرانی کرد و گفت: متولیان فرهنگی و سیاسی کشور در موضوع معرفی نویسندگان ایرانی و آثارشان در سطح جهانی غافل هستند و بیشتر از آنکه شاهد صادرات آثار باشیم، به واردکننده متون خارجی تبدیل شده‌ایم که باید این نوع نگاه و سیاست تغییر کند.

نویسنده کتاب «سیر تا احمق» در پایان گفت: ان‌شاء الله به‌زودی جشن امضاء و رونمایی از جلد اول این اثر توسط انتشارات فارابی با حضور علاقه‌مندان به کتاب در تهران برگزار می‌شود و همچنین درحال رایزنی هستیم که کتاب مذکور به زبان های هندی، روسی، فرانسوی، آلمانی و انگلیسی ترجمه شود.

۲۵۸۲۵۸

کد خبر 1396205

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =