۶۷۷ هزارتن کالا در بنادر قشم تخلیه و بارگیری شد

ایرنا نوشت : ۶۷۶ هزار و ۹۳۳ تن انواع کالاهای نفتی و غیرنفتی از ابتدای سال جاری تاکنون در بندرهای جزیره قشم تخلیه و بارگیری شده است.

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان روز شنبه گفت: در دوره زمانی دو ماهه اجرای الزامات و شیوه نامه های بهداشتی و مراقبتی کاهش ۹۸ درصدی ترابری دریایی را در برداشته است.

الله‌مراد عفیفی‌پور به رسانه هاعلام کرد: همچنین دراین مدت ۲۴ هزارو ۳۵۹ تن کالای صادراتی در بندرهای قشم جابه جا شده است که در همسنجی با مدت مشابه سال قبل ۷ برابر افزایش را نشان می دهد.

وی افزود: همچنین ازابتدای سال جاری تاکنون، ۳ هزارو ۷۹۳ تن انواع کالاهای غیرنقتی از بنادر جزیره قشم ترانشیب شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد ۴۹۰ درصدی (شش برابری) برخوردار بوده است.

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان ادامه داد: از مجموعه عملیات تخلیه و بارگیری انواع کالاها ، ۶۵۶ هزار و ۷۳۷ تن مربوط به کالای غیرنفتی و ۲۰ هزار و ۱۹۶تن به فرآورده های نفتی اختصاص دارد.

عفیفی‌پور حجم عملیات کابوتاژ(کران بری) کالاهای غیرنفتی را نیز رقمی افزون بر ۶۲۴ هزار و ۳۷۱  تن اعلام کرد.

این مسوول گفت: از ابتدای سال جاری تا ابتدای خرداد نیز، TEU کانتینر با رشد ۱۳۱ درصدی (۴ برابری) در بنادر بهمن و کاوه تخلیه و بارگیری شد.

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان همچنین از کاهش ۷ برابری حمل و نقل مسافری و ۱۰۰ درصدی گردشگری دریایی در مسیر قشم در دو ماه اخیر خبرداد.

عفیفی‌پور در این باره گفت:‌ با شیوع ویروس کرونا حمل و نقل و گردشگری دریایی نیز از موج این ویروس مصون نمانده به گونه ای که در دو ماهه نخست امسال، ترابری ۸۳ هزار و ۱۱۹ نفر سفر به ثبت رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش ۹۸ درصدی داشته است.

هشت اسکله گردشگری در مناطق شیب دراز، کندالو، هنگام، لافت، گورزین، سهیلی، طبل و گوران شهرستان قشم فعالیت می‌کنند. این شهرستان ۱۹ اسکله مسافری، تجاری و گردشگری دارد.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر داز توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتردر میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

48

کد خبر 1396230

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =