آموزش و پرورش استان تهران: ۵۰۰ تب سنج برای حوزه‌های امتحان نهایی خریداری شده است

فارس نوشت: مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران از افزایش حوزه‌های امتحان نهایی پایتخت به ۵۰۰ حوزه خبر داد و گفت: ۵۰۰ تب‌سنج برای حوزه‌های امتحانات نهایی شهر تهران خریداری شده است.

عبدالرضا فولادوند، مدیرکل شهر تهران در بازدید از ۲ حوزه امتحان نهایی شهر تهران و فرایند برگزاری امتحانات در این حوزه‌ها، اظهار کرد: امتحانات پایه نهم در انتخاب رشته دانش‌آموزان و آینده شغلی آنها مؤثر است و امتحانات پایه دوازدهم هم به دلیل تأثیر معدل دیپلم در کنکور دارای اهمیت است.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و ضرورت پیشگیری بر اساس پروتکل‌های بهداشتی، اظهار کرد: آموزش و پرورش شهر تهران برای رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، تعداد حوزه‌های آزمون‌های نهایی را از ۲۷۴ حوزه به ۵۰۰ حوزه افزایش داده است و تعداد دانش‌آموزان در حوزه‌های امتحان نهایی از تعداد ۲۷۴ نفر به ۱۲۰ نفر کاهش پیدا کرده است.

فولادوند گفت: تعداد ۵۰۰ تب‌سنج برای حوزه‌های امتحانات نهایی خریداری شده است تا پیش از ورود عوامل اجرایی و دانش‌آموزان، حرارت بدن آنها سنجیده شود؛ همچنین با بسیج توافق کرده‌ایم تا برای ضد عفونی مدارس در قبل و بعد از برگزاری آزمون به ما کمک کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به اهمیت آموزش جهت پیشگیری از تکثیر کرونا گفت: مربیان بهداشت و مدیران حوزه‌های اجرا، آموزش‌های لازم را پیش از برگزاری امتحانات جهت پیشگیری از شیوع کرونا دیده‌اند و با توجه به این آموزش‌ها، تمامی پروتکل‌های بهداشتی در هنگام برگزاری آزمون‌ها رعایت می‌شود و خانواده‌ها از این بابت و در مورد سلامت فرزندانشان نگرانی نداشته باشند.

در طی این دو بازدید، نحوه ضد عفونی دانش‌آموزان هنگام ورود به مدرسه، استفاده از ماسک و دستکش، رعایت فاصله‌گذاری بین صندلی‌ها در محل برگزاری آزمون، مخزن سؤالات و ... مورد بازدید و بررسی قرار گرفت.

۴۷۲۳۲

کد خبر 1396284

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =