شورای شهر تبریز پیگیر مطالبات برحق مردم است

جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر تبریز با صدور بیانیه‌ای در خصوص بازداشت های اخیر، اعلام کردند این نهاد پیگیر مطالبات برحق مردم است.

به گزارش خبرآنلاین از تبریز به نقل از روابط عمومی شورای شهر تبریز، در بیانیه روز شنبه شورای شهر تبریز آمده است: همان طور که شهروندان فهیم تبریز آگاهی دارند، با دستگیری و صدور احکام قطعی محکومیت تعدادی از مدیران، کارمندان، پیمانکاران و اعضای دوره چهارم شورای شهر، مسجل شد که در مجموعه مدیریت شهری تبریز فساد مالی رخ داده است؛ به طوری که هنوز مدیریت شهری و شهروندان تبریزی از آثار زیانبار وقوع تخلفات مذکور رهایی نیافته اند که شاهد بر این مدعا بازداشت‌های اخیر تعدادی از مدیران شهرداری و ریاست شورای شهر تبریز است.

اعضای شورای شهر تبریز با ابراز تاسف از بابت اتفاقات اخیر که موجب جریحه دار شدن افکار عمومی و کاهش سرمایه‌های اجتماعی و مخدوش شدن اعتبار شورا و شهرداری شد، اعلام کردند: این بازداشت ها از طرفی بارقه امیدی در مبارزه با فساد بدون توجه به مقام و منصب افراد را در قلب ها روشن نمود؛ لذا برخود وظیفه می دانیم از قضات عالی مقام، مسئولان محترم قوه قضائیه و فرزندان شجاع ملت در سازمان اطلاعات سپاه تشکر نماییم و در عین حال تقاضا داریم به منظور افزایش اعتماد عمومی، بدون توجه به حواشی، با دقت و جدیت و با لحاظ عدالت و انصاف، هرچه سریع تر این پرونده را به سرانجام رسانده و نتیجه نهایی آن را در اختیار افکار عمومی قرار دهند.

در ادامه این بیانیه آمده است: به منظور حرمت نهادن به افکار عمومی و برای ارج گزاردن به حقوق شهروندان و با لحاظ این که در مظان اتهام قرار گرفتن مدیران شهری در اذهان عمومی آثار زیانبار شدیدی دارد،انتظار می رود: اشخاص بازداشت شده که با قید وثیقه آزاد شده اند، در راستای حرمت نهادن به افکار عمومی از سمت های خود استعفا دهند تا بیشتر از این به سرمایه های اجتماعی و اعتماد عمومی لطمه وارد نشود.

در بیانیه شورای شهر تبریز آمده است: هیأت حل اختلاف استان با تسریع در تشکیل جلسه، نسبت به موضوع رسیدگی و اتخاذ تصمیم نمایند، چنان که در دوره‌های قبل اقدامات مشابه انجام گرفته است؛ شهردار تبریز نسبت به انتخاب مدیران مجرب و پاکدست، از میان کارکنان زحمتکش شهرداری که تا به حال این افراد به جهت توصیه های نابجای افراد ذی نفوذفاقد صلاحیت، مورد بی مهری قرار گرفته اند، اقدام نماید.

بیانیه حاکی است: امضا کنندگان این بیانیه ، متشکل از محمدباقربهشتی، محمدحسن اسوتچی، شکور اکبرنژاد، عبداله تقی پور و فرج محمد قلیزاده، در راستای صیانت از آرا و اعتماد شما مردم فهیم تبریز تا حصول نتیجه نهایی مطالبات به حق شما را پیگیری خواهیم کرد.

شهرام دبیری، رئیس شورای شهر تبریز در ادامه رسیدگی به پرونده فساد در شهرداری تبریز توسط سربازان گمنام امام زمان در سازمان اطلاعات سپاه عاشورا بازداشت شد.

این اقدام با هماهنگی مقام قضائی و پس از دستگیری چندتن از شهرداران مناطق و مدیران ارشد و میانی شهرداری تبریز طی چندروز اخیر انجام شده است.

صادق نجفی، شهردار سابق تبریز نیز چندی پیش در این راستا توسط اطلاعات سپاه دستگیر شده بود که با وثیقه سنگین آزاد شد و پرونده در مراحل رسیدگی است.

با دستگیری دبیری، پرونده جاری را می توان در ادامه برملا شدن فساد در مدیریت شهری با دستگیری و محکومیت چندتن از همکاران وی در دور قبلی شورای شهر و مدیران وقت شهرداری به جرم فساد و ارتشاء دانست.

48

کد خبر 1396288

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =