صدور ۱۰ موافقت اصولی طرح‌های کشاورزی در خوزستان

ایسنا نوشت : مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان از صدور ۱۰ فقره موافقت اصولی طرح‌های بخش کشاورزی خبر داد.

سید عباس موسوی اظهار کرد: با تلاش‌های انجام شده به منظور اجرای طرح‌های بخش کشاورزی و با هدف توسعه این طرح‌ها در استان خوزستان، موافقت اصولی برای اجرای ۱۰ طرح کشاورزی صادر شده است.

وی افزود: این طرح‌ها مربوط به بخش‌های برنج‌کوبی، بسته‌بندی سبزیجات، بسته‌بندی میوه، تخم‌مرغ و تخم بلدرچین، احداث کشتارگاه دام، تولید رب‌گوجه و تولید محصولات لبنی هستند و می‌توانند به افزایش ارزش افزوده تولیدات بخش کشاورزی کمک شایانی کنند.

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: مجموع سرمایه ثابت مورد نیاز برای اجرای این طرح‌ها ۳۲۲ میلیارد ریال است و با اجرایی شدن طرح‌ها حدود ۱۸ هزار و ۷۰۰ تن به ظرفیت صنایع تبدیلی خوزستان افزوده خواهد شد.

موسوی با بیان اینکه اجرای طرح‌های صنایع تبدیلی علاوه بر نقشی که در افزایش ارزش افزوده تولیدات دارند، می‌توانند گره‌گشای مشکلات اشتغال باشند، افزود: با راه‌اندازی این طرح‌ها برای ۱۷۹ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد می‌شود. این طرح‌ها در اهواز، رامهرمز، کارون، حمیدیه، شوش، شوشتر و اندیمشک اجرایی خواهند شد.

48

کد خبر 1396340

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =