پرونده ۲ میلیاردی در مشهد با مصالحه طرفین مختومه اعلام شد

رئیس شوراهای حل اختلاف خراسان رضوی گفت:پرونده‌ای به ارزش دو میلیارد تومان با سازش و مصالحه طرفین و با همت شورای حل اختلاف مختومه شد.

به گزارش خبرآنلاین از خراسان رضوی : محمود رفسنجانی معاون قضائی رئیس کل دادگستری و رئیس شوراهای حل اختلاف خراسان رضوی گفت: با تلاش صادقانه و بی شائبه اعضای شعبه ۲۶۳ در مجتمع پنج شورای حل اختلاف مشهد برای اصلاح ذات البین پرونده‌ای به ارزش دو میلیارد ریال با سازش و مصالحه طرفین مختومه شد.

او افزود: شوراهای حل اختلاف به عنوان نهاد مردمی با الگوگیری از آموزه‌های دینی نماد و ترویج دهنده فرهنگ صلح و سازش در جامعه هستند.

 معاون قضائی رئیس کل دادگستری ورئیس شوراهای حل اختلاف خراسان رضوی ادامه داد: مهم‌ترین فلسفه شوراهای حل اختلاف اصلاح ذات البین است و  مهم‌ترین مزیت صلح و سازش دعاوی و رفع اختلافات، جلوگیری از طولانی شدن دادرسی و کاهش مراجعه مردم به مراجع دادگستری خواهد بود.

رفسنجانی بیان کرد: شوراهای حل اختلاف نهادی مردمی با الگوگیری از آموزه‌های دینی، سفیران فرهنگ صلح و سازش در جامعه هستند که برای ایجاد رفق و مودّت در محیطی دور از تشریفات دادرسی برای اصلاح ذات البین تلاش می‌کنند.

48

کد خبر 1396352

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =