رئیس دادگستری استان چهارمحال وبختیاری گفت :با تلاش مقامات قضایی، اعضا و کارکنان شوراهای حل اختلاف و همکاری بزرگان و معتمدان محلی پرونده قتلی که در منطقه دهنومیلاس شهرستان لردگان به وقوع پیوسته بود پس از 4 سال منجر به صلح و سازش گردید

 به گزارش خبرگزاری خبرانلاین به نقل از روابط عمومی دادگستری ،سید عبدالله موسوی رئیس کل دادگستری در مراسمی که به همین منظور در شهر لردگان برگزار شد با ذکر فرمایش حضرت علی(ع) در خصوص اصلاح ذات البین و ثواب و اجر معنوی صلح و سازش در بین بندگان خدا اظهار داشت: اهمیت حل اختلاف و ایجاد صلح سازش بین مردم تا آن حد است که امیرالمومنین(ع) ارزش آن را از یکسال نماز و روزه مستحبی بیشتر دانسته است و خداوند متعال نیز در قرآن کریم به کرات مسلمانان را به گذشت و رفع کینه و خصومتها سفارش کرده است. ایشان با تشکر از مقامات قضایی و روحانیون و معتمدان محلی به سوابق درخشان مردم این شهرستان در ولایتمداری،حضور در میدانهای نبرد و صحنه های سیاسی و اجتماعی اشاره و متذکر شد: اقوام و طوایف این منطقه از ادوار گذشته تا کنون حماسه های بسیاری راخلق نموده اند و این مهم می طلبد تا اقشار مختلف مردم به ویژه ریش سفیدان و بزرگان با کدخدامنشی و احساس مسئولیت نسبت به رفع اختلافات و ایجاد صلح و سازش از این ارزشها صیانت و پاسداری نمایند.
رئیس کل دادگستری استان گذشت و بخشش را دو مقوله مهم در زندگی دانست که ریشه اختلاف را می خشکاند و محبت و دوستی را دربین مردم رواج می دهد. وی همچنین توجه به فرضیه امر به معروف و نهی از منکر و نهادینه کردن آن را در جامعه موجب سلامت روانی و جلوگیری از ناهنجاریها عنوان و همگان را به انجام این فریضه الهی دعوت نمود.
موسوی در پایان بیانات خود اشاره ای نیز به مساله انتخابات داشت و با دعوت از همگان جهت تبعیت از قانون و شرکت در انتخابات ابراز امیدواری نمود: همه مردم با حفظ آرامش و شرکت گسترده در انتخابات دسیسه و توطئه های دشمنان را نقش بر آب کرده و حق الناس را به تمام معنا در جامعه اجرا نمایند.
لازم به ذکر است پس از این مراسم رئیس کل دادگستری استان به همراه رئیس و دادستان شهرستان لردگان و جمعی از مسئولان محلی ضمن حضور در منزل اولیاء دم از ایشان دلجویی از اقدام خداپسندانه آنها تقدیر و تشکر کرد.

کد خبر 502566

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =