آغاز برداشت غلات از ۳۲ هزار هکتار اراضی کشاورزی سرایان

برداشت گندم و جو از سطح ۳۲ هزار هکتار اراضی کشاورزی شهرستان سرایان آغاز شد.

 به گزارش خبرآنلاین ازخراسان جنوبی : کشاورزان سرایانی در حالی جشن برداشت گندم را آعاز کرده اند که با افزایش هزینه های کاشت و برداشت مواجه هستند ولی همچنان در راستای رفع نیازهای شهرستان به گندم و جو با بازوان توانمند خود در این حوزه فعال هستند اما هرسال دریغ از پارسال و نگرانی تکراری آنان با هزینه های فراوان و گران، گندم ارزان و پرداخت بی زمان را به دنبال  داشته است.

«رضاصفایی» مدیر جهاد کشاورزی سرایان ظهر امروز (۱۷ خرداد) در حاشیه برداشت جشن برداشت زعفران یکی از محصولات مهم و استراتژیک شهرستان سرایان را گندم عنوان کرد که زمانی این محصول در کنار زیره و زعفران، این شهرستان را به قطب کشاورزی استان تبدیل کرده بود.

 وی بیان کرد: پیش بینی می شود بالغ بر ۵.۴۰۰ تن گندم مازاد بر مصرف از سطح ۱۸۰۰ هکتاراراضی زیر پوشش  گندم و چهار هزار تن جو از سطح ۱۴۰۰ هکتار اراضی زیر کشت در شهرستان سرایان برداشت شود.

صفایی گفت: هرچند سطح زیر کشت این محصول با توجه به افزایش سطح زیر کشت محصول زعفران و باغات کاهش یافته است اما هنوز هم کشاورزان سرایانی به کشت این محصول ادامه می دهند و با توجه به افزایش بارندگی‌ در سال جاری پس از ۱۹سال تحمل خشکسالی، شاهد افزایش سطح تولید خواهیم بود.

مدیر جهاد کشاورزی سرایان پیش بینی کرد: در جریان برداشت غلات ۹ دستگاه کمباین و ۳۲ دستگاه دروگر و پنج دستگاه بیلر (کاه جمع کن) فعالند.

وی گفت: در عملیات برداشت گندم مشکل خاصی وجود ندارد و کارشناسان جهاد کشاورزی به صورت مداوم و در طول روز از کمباین ها بازدید و برنحوه برداشت نظارت مستقیم دارند.

وی اظهارکرد: ۲ مرکز خرید گندم در سطح شهرستان داریم که آمادگی لازم را برای خرید تضمینی گندم را از کشاورزان دارند.

48

کد خبر 1396364

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • حسینی دولت آبادی از قزوین IR ۱۷:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
    0 0
    بهتر بود اشاره ای هم به نام استان مربوطه میکردید.