حل مشکلات واحدهای نیمه فعال و راکد در اولویت است

رئیس سازمان صمت استان قزوین گفت: مهمترین اولویت های ما در سال جهش تولید، حمایت از بخش معدن، توسعه صادرات و گره گشایی از مشکلات واحدهای صنعتی نیمه فعال و راکد است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین، عزیز الله افضلی، رئیس سازمان صمت استان قزوین در دیدار لطف الله سیاهکلی مرادی نماینده مردم قزوین ، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی گفت: بخش زیادی از ظرفیت‌های صنعتی استان به دلیل بهره وری نامناسب، فرسودگی کارخانه‌ها، به روز نبودن تولیدات، کمبود منابع مالی و سومدیریت از چرخه تولید خارج شده که برای آن لازم است تدبیر و برنامه ریزی کنیم.
افضلی تصریح کرد: در سال جهش تولید رویکرد و اولویت ما فعال کردن واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل با نگاه کارشناسی است.
او بیان کرد: با آسیب شناسی مشکلات واحدهای راکد و غیر فعال تلاش می‌کنیم تا بخش‌های مغفول مانده را به صورت عملیات محور فعال کنیم.
رئیس سازمان صمت قزوین با اشاره به بازدید هفتگی از کارخانه‌های استان تصریح کرد: روزهای چهارشنبه از واحدهای مشکل دار و شاخص بازدید می‌شود و هدف ما حل موانع تولید است.
او گفت: موافق نیستیم در بازدیدها افراد زیادی حضور داشته باشند بلکه نگاه ما حضور افراد تصمیم گیر و مدیرانی است که قادرند مشکلات را در محل کارخانه حل کنند.
افضلی اظهارکرد: ضمن شناسایی مشکلات و آسیب‌ها برای حل آن اقدام عملی داریم و از نگاه ما با پشت میز نشینی نمی‌توان مشکل صنعت را حل کرد.
رئیس سازمان صمت استان قزوین تصریح کرد: شاید مدیر دولتی دغدغه یک تولید کننده را نداشته باشد اما امروز مزیت‌های نسبی خوبی داریم که اگر درست استفاده شود می‌توانیم نیازهای بازار ۴۰۰میلیون نفری را تأمین کنیم.
افضلی با اشاره به ظرفیت‌های معدنی استان قزوین هم گفت: قزوین از نظر ذخایر معدنی مزیت‌های خوبی دارد ولی تاکنون فقط خام فروشی کرده ایم که اگر این رویکرد عوض شود می‌توانیم به اشتغال و تولید بیشتری برسیم.
او گفت: یکی دیگر از محورهای کاری ما در سال جهش تولید حمایت از بخش معدن، توسعه صادرات و گره گشایی از مشکلات صنایع است.
افضلی اضافه کرد: در صنایع تبدیلی هم مزیت‌های خوبی در استان قزوین داریم و با شناسایی ظرفیت‌های صنعتی، معدنی و کشاورزی، صادراتی و صنفی امیدواریم به درآمدهای بیشتری دست یابیم.
این مقام مسئول اظهارکرد: نگاه به حوزه صادرات باید تخصصی شود و در کنار آن توجه به صنایع کوچک در اولویت قرار گیرد زیرا SME ها با سرمایه گذاری کمتر، زمان سریع‌تر و بازدهی بالا به نتیجه می‌رسد و می‌تواند به اشتغال پایدار استان کمک کند.
افضلی یادآور شد: بهره گیری از تشکل‌های غیر دولتی و کمک به بازاریابی محصولات صنعتی را از دیگر برنامه‌های سازمان در سال جاری دانست و گفت: در بخش بازرگانی انسجام خوبی وجود دارد و به دلیل سرعت تولید دانش در این عرصه لازم است در بازار از نگاه سنتی به مدرن تغییر روش دهیم.
او گفت: با ایجاد چارچوب‌های جدید و استفاده از نیروهای جوان و خوش فکر و تغییر در کسب و کارها و راه اندازی فروشگاه‌های اینترنتی می‌توانیم ضمن دوری از روزمرگی به دستاوردهای بهتری برسیم.
رئیس سازمان صمت استان قزوین اظهار امیدواری کرد با برنامه ریزی مدون و دوری از روزمرگی و استفاده از ظرفیت نمایندگان برای رسیدن به جهش تولید اقدام کرد.

۴۶

کد خبر 1396622

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =