۰ نفر
۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۹
149 نفر در ترکیه بازداشت شدند

ایسنا نوشت: بر اساس گزارش خبرگزاری آناتولی، مقام‌های ترکیه دستور بازداشت ۱۴۹ تن شامل تعداد قابل توجهی از اعضای نیروهای امنیتی را به اتهام ارتباط با شبکه وابسته به فتح الله گولن، متهم اصلی کودتای نافرجام سال ۲۰۱۶ این کشور داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، مقامهای ترکیه از زمان وقوع کودتای نافرجام ژوئیه ۲۰۱۶ در این کشور که حدود ۲۵۰ کشته بر جای گذاشت دست به سرکوب مداوم پیروان شبکه وابسته به فتح الله گولن، روحانی مسلمان ترکیه ای ساکن آمریکا زدند.

بر اساس گزارش خبرگزاری آناتولی و به گفته چند مقام امنیتی، دفتر دادستانی استان بالیکسیر در غرب ترکیه دستور به بازداشت ۷۴ تن که همگی از اعضای اخراج شده سابق نیروهای امنیتی از جمله شش رئیس پلیس سابق هستند با اتهام ارتباط با فتح الله گولن را داده است.

همچنین به نوشته این خبرگزاری، دادستانهای استان غازی آنتپ واقع در جنوب شرق ترکیه دستور به بازداشت ۳۳ نفر شامل ۲۴ پرسنل امنیتی در حال خدمت به سبب اتهاماتی مشابه را داده‌اند. همچنین بر اساس این گزارش، در استان بورسا در غرب ترکیه نیز دادستان‌ها دستور به بازداشت ۴۲ نفر شامل شش سرباز مشغول به خدمت را دادند.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه حامیان فتح الله گولن را متهم به ایجاد یک دولت موازی از طریق نفوذ به نظام پلیس، قوه قضاییه و ارتش و دیگر نهادهای دولتی این کشور کرده است.

310311

کد خبر 1397145

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =