۰ نفر
۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰
عاشقی یک ورزشکار با پول دوومیدانی

حسین رسولی پرتابگر دیسک، با پول دوومیدانی روزهای عاشقی را در بلاروس سر می کند.

مهری رنجبر؛ حسین رسولی که بعداز قهرمانی جوانان آسیا با رکوردشکنی، مدعی سهمیه المپیک توکیو شده بود، فعلا  با سودای عاشقی، ظاهرا المپیک و مدالش را فراموش کرده است. پرتابگر دیسک  که بهمن ماه سال قبل همراه بهنام شیری برای تمرین وتصاحب سهمیه به بلاروس رفت، تنها و بدون سرپرست. او با ته کشیدن  پولهایشان، از اوضاع بد ، نخوردن غذای خوب و بی پولی مرثیه ها سرداد، به محض عاشقی همه چیز یادش رفت ، حتی شرایط بد و شوقش برای برگشت به تهران. در حالی که فدراسیون دوومیدانی بعداز چند بار لغو  پروازها به دلیل کرونا، چارتر مستقیم بلاروس به تهران را برایشان ردیف کرد اما او ماندن کنار دختر مورد علاقه اش را به برگشت ترجیح داد. اتفاقی که یک روز قبل از برگشت خبرش را به مهدی مبینی سرپرست فدراسیون دوومیدانی رسید. مبینی می گوید: «بچه های سفارت من صبح یکشنبه به من خبر دادند رسولی به تهران برنمی گردد، وقتی با پدرش صحبت کردم اول منکر شد اما بعد گفت پسرم بعداز ازدواجش تا سه هفته بعد برمی گردد. حتی خودش هم گفت برمی گردد.» 


فدراسیون دوومیدانی که برای حسین رسولی بابت مشمولیت، خروجی گرفت تا او  مسافر بلاروس شود، حتی  قول داده بود  اگر رسولی به ایران برگردد، بعد با وثیقه می تواند به بلاروس ببرود تا بتواند همسرش را با خودش بیاورد، اما  او نیامد که نیامد. حالا شرایط طوری رقم خورده که حتی فدراسیونی ها  هم خیلی به برگشت او امیدوار نیستند و تنها احتمال  20-30 درصدی می دهند. با این شرایط  سرپرست فدراسیون دوومیدانی معتقد است همه کارها را برای برگشت او انجام می دهد: « من برای برگشت رسولی  همکار می کنم اما اگر برنگشت از سیستم کار من خارج است. فدراسوین تا اینجا همه هزینه ها را برای او کرده  و وقتی هفته قبل نیامد مسئولیتش دیگر با من نیست و با خودش است.»

قصه  اردوی پرحاشیه پرتابگر دیسک، از  لجبازی رئیس قبلی  فدراسیون ناشی می شود. لجبازی مسئولان قبلی  فدراسیون  با مربیان ایرانی. حسین رسولی با هادی سپهرزاد قهرمان جوانان آسیا شد و مدعی. اما دریغ از دادن پاداش 20 میلیونی به سپهرزاد.  وقتی مجید کیهانی رئیس وقت فدراسیون به او توجهی نکرد، صدایش درامد و حتی تهدید به کناره گیری کرد. اما رئیس وقت به دلیل اختلاف با سپهرزاد از در دیگری با رسولی  وارد شد و به او وعده اردوی خارجی داد به شرط اینکه  دیگر با مربی اش کار نکند.  هادی سپهرزاد رکورد دار دهگانه ایران می گوید: « چند سالی است در فدراسیون دوومیدانی اشتباه پشت اشتباه رخ می دهد. کیهانی  به خاطر مشکل با من، آن هم بابت انتقاد به وضعیت غذای ورزشکارم و و شرایط بد اردو  خواست کنارم بزند. اما این  اتفاق  نشان داد، لجبازی آنها با من نبود که با منافع ملی  بود.» سپهرزاد که هنوز هم بعداز  یکسال و دوماه هنوز پاداشش را نگرفته، اشتباهات مکرر را به سوء مدیریت ربط می دهد: « سوء مدیریت در فدراسیون باعث شد تا حتی یک مدالی که به زور گرفته می شود را با این شرایط از دست بدهیم. با دشمنی کیهانی در حق مربیان ایرانی تنها دوومیدانی ضرر می کند، بدون اینکه کسی پیگیر باشد. عرب سرپرست وقت فدراسیون بابت اردوی بلاروس هزینه الکی کرد، در حالی که به ورزشکار شانس سهمیه اهمیتی نداد.»

43257

کد خبر 1397269

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =