شورای حل اختلاف بنگاه‌های اقتصادی چهارمحال و بختیاری آغاز به کار کرد

ایرنا نوشت : شورای حل اختلاف ویژه حل اختلافات حقوقی و مالی واحدهای تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی چهارمحال و بختیاری روز سه‌شنبه در آیینی در محل اتاق بازرگانی این استان فعالیت خود را آغاز کرد.

رییس شورای حل اختلاف چهارمحال و بختیاری در این آیین با اشاره به اهمیت داوری در رفع اختلافات، اظهار داشت: اختلافات باعث از بین رفتن فرصت‌ها و موقعیت‌ها می‌شود از همین رو باید تا می‌توان زمینه رفع این اختلافات را فراهم کرد.

کرم شیخ‌پور افزود: اختلافات مانع رشد و پیشرفت هر جامعه‌ای می‌شود و در سالجاری که با عنوان شعار سال جهش تولید نامگذاری شده است، رفع موانع تکلیف همگان است و در حوزه قضایی نیز با تقویت بخش داوری و حل و فصل اختلافات می‌توان گام اساسی در این راستا برداشت.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی چهارمحال و بختیاری نیز در این آیین با اشاره به آموزه‌های دین اسلام در ایجاد سازش و اصلاح بین مومنان، اظهار داشت: برای عمل به آموزه‌های دین اسلام ضروری است تا در بخش‌های مختلف جامعه شوراهای حل اختلاف شکل گیرد.

آیت احمدی، رفع اختلافات را از راهکارهای تحقق شعار سال مبنی بر جهش تولید دانست و گفت: بهبود فضای کسب و کار و تقویت وحدت و همدلی بین عوامل تولید و رفع اختلافات می‌تواند نقش موثری در این حوزه ایفا کند.

وی با بیان اینکه داوری از راهکارهای موثر حل و فصل اختلافات است، تصریح کرد: سرعت رسیدگی بالا، ارزان بودن، تخصصی بودن و حفظ روابط حسنه بین طرفین دعوی از ویژگی‌های مهم داوری است.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی چهارمحال و بختیاری افزود: راه‌اندازی شعبه حل اختلاف ضمن کاستن از حجم پرونده‌ها در شعب دادگستری، از طولانی شدن رسیدگی به دعاوی جلوگیری می‌کند.

گفتنی است ، در این آیین با اعطای احکامی، مسعود سوردی رییس شعبه شورای حل اختلاف ویژه حل اختلافات حقوقی و مالی واحدهای تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی شهرستان شهرکرد، عنایت‌الله محمدی فارسانی و مهدی قادری به عنوان اعضای اصلی شورا و زهره ابراهیمی مسئول دفتر شعبه حل اختلاف شهرستان شهرکرد معرفی شدند.

46

کد خبر 1397474

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =