۴ نفر
۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۶
بورس ریزش کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز سه شنبه ۲۰ خرداد ۹۹ با افت مواجه شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، شاخص بورس در جریان معاملات امروز سه شنبه ۲۰ خرداد ۹۹ با افت ۷۹۴ واحدی مواجه شد و در پایان معاملات روی یک میلیون و ۱۱۸ هزار واحد بسته شد.

بیش از ۹ میلیارد و ۶۸۴ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادر به ارزش ۱۰۶ هزار و ۸۰۴ میلیارد ریال در معاملات امروز داد و ستد شد و همچنین شاخص کل (هم وزن) با دو هزار و ۴۴۰ واحد افزایش به ۳۵۹ هزار و ۹۰  واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با یک هزار و ۶۱۳  واحد رشد به ۲۳۷ هزار و ۴۰۱ واحد رسیدند.

در بین تمامی نمادها، نماد ملی صنایع مس ایران (فملی) با دو هزار و ۱۵۹ واحد، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با یک هزار و ۱۲۰ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با یک هزار و ۸۸ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۹۷۰ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۹۶۲ واحد، سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با ۸۴۹ واحد و پالایش نفت تهران (شتران) با ۷۴۹ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

و در مقابل نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با یک هزار و ۷۴۹ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۷۹ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با یک هزار و ۶۷ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۷۵۱ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با ۶۵۹ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۶۱۹ واحد با تاثیر منفی بر شاخص همراه بودند.

نمادهای پربیننده امروز، نماد بانک ملت، فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت اصفهان، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، سرمایه گذاری غدیر، ملی صنایع مس ایران و سرمایه گذاری خوارزمی بودند . گروه فلزات اساسی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۷۱۳ میلیون و ۳۸۳ هزار برگه سهم به ارزش ۱۲ هزار و ۱۷۲  میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس امروز با افزایش ۱۹ واحدی مواجه شد و بر روی کانال ۱۲ هزار و ۵۶۵ واحدی ثابت ماند و دو میلیارد و ۷۸۶ میلیون برگه سهام به ارزش ۱۰۵ هزار و ۹۳۸ میلیارد ریال در این بازار داد و ستد شد.

امروز نمادهای سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، توکاریل (توریل)، بانک دی (دی)، پالایش نفت شیراز (شراز)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا) و پلیمر آریاساسول (آریا) تاثیر مثبت بر شاخص این بازار را داشتند.

همچنین نماد سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، مدیریت انرژی تابان هور (وهور)، فرابورس ایران (فرابورس)، شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع) و اعتباری ملل (وملل) با تاثیر منفی بر شاخص این بازار همراه بودند.

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1397549

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =