۰ نفر
۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۹
کاخ سفید اعلام کرد که پشیمان نیست!

فارس نوشت:  «کایلی مک‌انانی»، سخنگوی کاخ سفید دوشنبه شب در نشستی خبری گفت که رئیس‌جمهور آمریکا یا هر فرد دیگر در دولت او درباره پرتاب گاز اشک‌آور در میان معترضان به قتل «جورج فلوید» در اطرف کاخ سفید «اصلاً پشیمان» نیست. 

هفته گذشته برای اینکه دونالد ترامپ بتواند در مقابل کلیسایی در نزدیکی کاخ سفید عکسی با انجیل بگیرد، پلیس ایالت واشنگتن، در میان تظاهرات‌کنندگان گاز اشک‌آور پرتاب کرد. 

به نوشته وبگاه «ایندیپندنت»، کایلی مک‌انانی در این نشست خبری گفت که «ویلیام بار»، دادستان کل ایالات متحده، هفته گذشته تصمیم گرفت تا برای پاکسازی معترضان از میدان لافایت در نزدیکی‌های کاخ سفید، پلیس اعزام کند. 

مک‌انانی در صحبت‌های خود درباره اقدام پلیس علیه معترضان آمریکایی در مقابل کاخ سفید گفت: «نه، هیچ پشیمانی از طرف کاخ سفید وجود ندارد، زیرا من یادآور شده بودم که بسیاری از این تصمیمات در کاخ سفید اتخاذ نمی‌شوند.» 

به نوشته ایندیپندنت، رئیس‌جمهور آمریکا پیش از این حادثه و درست قبل از اینکه در میان این معترضان گاز اشک‌آور پرتاب شود، تهدید کرده بود که با اعزام نهادهای اجرای قانون فدرال (پلیس فدرال) بر خیابان‌ها مسلط خواهد شد. 

هفته گذشته در پی اعتراضات گسترده علیه قتل جورج فلوید که از بامداد چهارشنبه در شهر مینیاپولیس آغاز شده بود، شمار زیادی از نیروهای پلیس با حضور در محل تجمع معترضان در مقابل کاخ سفید، جهت متفرق کردن این معترضان، به سمت آن‌ها گاز اشک‌آور پرتاب کردند.

310311

کد خبر 1397558

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =