وضعیت قرمز کرونایی در تایباد / هشدارهای مکرری که مردم جدی نگرفتند

شهرستان تایباد در استان خراسان رضوی این روزها دوباره در وضعیت قرمز در مقابل کرونا قرار گرفته و لازم است شهروندان مسائل بهداشتی را بیشتر رعایت کنند.

به گزارش خبرآنلاین از خراسان رضوی :براساس آمارها و همچنین هشدارهای ارائه شده تایباد از نظر شیوع کرونا دوباره در وضعیت قرمز قرار گرفته است.

محسن سیاح؛ فرماندار و رئیس ستاد پیشگیری و مقابله با کروناویروس تایباد در این زمینه اظهار داشت: یکی از دلایلی که وضعیت تایباد به این روز رسیده، عدم رعایت شیوه‌نامه‌ها و فاصله‌گذاری اجتماعی از ناحیه مردم، اصناف، مراسمات مذهبی که منجر به اجتماع مردمی شده است، می‌باشد.

وی گفت: ما مکررا هشدار دادیم و عده‌ای جدی نگرفتند، ما باز هم هشدار می‌دهیم، هر بیمار ۱۲ نفر را می‌تواند مبتلا کند.

فرماندار تایباد گفت : تقریبا روند گسترش بیماری از توان خدمات ما پیشی گرفته، از مردم شهرستان می‌خواهیم توصیه‌ها و تاکیدات دانشگاه علوم پزشکی را جدی بگیرند، سفرهای غیرضروری را انجام ندهند. استفاده از ماسک در اماکن عمومی را جدی بگیرند.

وی افزود: تا عادی شدن شرایط شهرستان برگزاری هر مراسمی که منجر به اجتماع شود، از جمله مذهبی، خانوادگی یا اداری ممنوع است و اگر رعایت نکنند مطمئنا برخورد خواهد شد.

فرماندار تایباد بیان داشت : در دو موضوع امنیت و سلامت با کسی تعارف نداریم و خط قرمز ما است، استدعا داریم همه اقشار مردم در این زمینه کمک کنند تا بتوانیم موضوع را مدیریت کنیم.

سیاح افزود: در جلسه شورای تامین مصوباتی در زمینه تردد و فاصله‌گذاری اجتماعی داشتیم؛ به هیچ عنوان هرگونه مراسم مذهبی تا اطلاع ثانوی نخواهیم داشت.

وی خاطرنشان کرد: هر برنامه عروسی، ترحیم، مذهبی و اداری تا اطلاع ثانوی ممنوع و ترمینال شهر به خارج از شهر منتقل خواهد شد و خودروهای سواری بین شهری در کنار دانشگاه آزاد مستقر خواهند شد. 

سیاح بیان داشت: تمامی کسبه و بازاریان باید پروتکل‌ها را رعایت و اگر رعایت نکنند، سراغ محدودیت و ممنوعیت خواهیم رفت. کارگاه‌های  ساخت ماسک مجددا فعال خواهند شد و اگر نیازمندی بود، ستاد مردمی تامین خواهد کرد.

وی گفت : بازگشایی مدارس اختیاری است و هیچ اجباری برای حضور در مدارس نیست، مگر در برخی مقاطع که آزمون باید بصورت حضوری انجام پذیرد. در مرحله اول ورود بیماری با همکاری خوب مردم و تمام بخش‌ها، وضعیت بسیار عالی داشتیم اما در حال حاضر وضعیت شهرستان رو به بحران می‌رود و تنها راهکار جلوگیری از بحران، مشارکت همه مردم است.

 رئیس ستاد کرونا شهرستان تایباد افزود: در مرز فقط حوزه تجاری انجام می‌گیرد اما دغدغه‌هایی وجود دارد، همه بخش‌هایی که در مرز دوغارون فعالیت می‌کنند ملزم به اشتفاده از ماسک هستند. 

وی خاطرنشان کرد: از تمامی ظرفیت شهرستان چه اجرایی و چه امنیتی استفاده خواهیم کرد تا وضعیت را به عادی برگردانیم‌، مجددا اعلام می‌کنیم هر مراسمی ممنوع است و امیدواریم دوستان این موضوع را جدی بگیرند تا به مرحله برخورد قهری نرسد.

حیدر احسانی، رئیس شبکه بهداشت و درمان تایباد نیز گفت: در یک هفته گذشته ۱۵۰ بیمار مثبت داشتیم که بیش از ۵۰ بستری جدید داشتیم. 

وی افزود: بیمارستان تایباد برای حدود ۴۰ هزار نفر جمعیت طراحی شده و الان مشکلات آن قابل لمس است آی سی یو تایباد پر و تمام دستگاه‌های «ونتیلاتور» در حال کار است و اگر یک نفر اضافه شود یا باید اعزام شود یا یک مریض از دستگاه جدا شود.

48

کد خبر 1397608

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =